Dyskusyjny Klub Młodego Czytelnika – „Dwoje ludzi” Iwony Chmielewskiej

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 25 maja 2019, 12:00

25 maja księgarnia Karakter zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Młodego Czytelnika, tym razem poświęcone książce Iwony Chmielewskiej Dwoje ludzi. Warsztaty dla dzieci (11-12 lat) poprowadzi Marta Kotkowska.

„Każde z nas wchodzi w relacje z innymi osobami – rodziną, przyjaciółmi, ukochanymi. Są one skomplikowane, często bolesne, ale i radosne, przynoszące szczęście. Człowiek nie może istnieć bez drugiego człowieka. W niezwykle intrygujący wizualnie sposób mówi o tym książka obrazkowa Iwony Chmielewskiej «Dwoje ludzi», której będą poświęcone warsztaty. Podczas ich trwania nie tylko zastanowimy się nad związkami ludzi, ale także nad podwójnością, kontrastami i metaforami wizualnymi, które na kartach swej książki stworzyła artystka. Na zakończenie spróbujemy w podobny sposób zobrazować relację, która łączy nas z wybraną ważną osobą” – mówi Marta Kotkowska.

Marta Kotkowska – przygotowuje rozprawę doktorską na temat literatury dziecięcej pod kierunkiem prof. dr hab. Anny Czabanowskiej-Wróbel. Jej zainteresowania badawcze obejmują: książki i literaturę dla najmłodszych, sztukę ilustracji, picturebooki, edytorstwo, typografię i grafikę książki dziecięcej, preferencje estetyczne i czytelnicze dzieci i dorosłych, problematykę percepcji wzrokowej i alfabetyzacji wizualnej, a także wtórnej oralności nowych mediów. Redaktorka i współzałożycielka półrocznika naukowego Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego „Czy/tam/czy/tu. Literatura dziecięca i jej konteksty”. Propagatorka pięknej książki, prowadząca warsztaty z dziećmi i dorosłymi. Stale współpracuje z Ośrodkiem Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i wydawnictwem Przygotowalnia. Wydawczyni i edytorka książek obrazkowych niemieckiej artystki z początku XX wieku – Sibylle von Olfers.

Dyskusyjny Klub Młodego Czytelnika to cykl 20 bezpłatnych spotkań dla dzieci w 3 grupach wiekowych (5-7, 8-10 i 11-12 lat). W trakcie podzielonych na 5 bloków tematycznych spotkań, dzieci rozmawiają o przeczytanej książce z animatorem, a także podejmują aktywności artystyczne bazujące na lekturze. Comiesięczny cykl wieńczy każdorazowo spotkanie dla dzieci z autorami lub ilustratorami reprezentującymi omawianą formę literacką. W maju zapraszamy na spotkania z picturebookami. W kolejnych miesiącach będą to:
czerwiec – komiks
wrzesień – baśń
październik – literatura przygodowa
listopad – kryminał

Partnerzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Kraków Miasto Literatury UNESCO

Patroni Medialni: Literacka Kavka, Ośrodek Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, Kwartalnik Ryms

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.