Inkaska Droga Królewska – wystawa fotografii

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 14 maja 2019 - sobota, 15 czerwca 2019

Sieć komunikacyjna Qhapaq Ñan, używana przez administrację Inków od połowy XV wieku, jest systemem integrującym społeczności lokalne mieszkające na terytorium Tawantinsuyu. Jej głównym zadaniem miała być kontrola polityczno-administracyjna Imperium, ale jednocześnie system ten sprzyjał intensywnej integracji społeczno-gospodarczej, ideologicznej i kulturalnej. Cechą charakterystyczną tego inkaskiego systemu dróg jest to, że został zaprojektowany i wybudowany w taki sposób, aby mógł dostosowywać się do rozmaitych warunków otoczenia geograficznego i ekologicznego, ujawniając oczywistą dominację środowiska naturalnego.

Do dnia dzisiejszego Qhapaq Ñan ma ogromne znaczenie jako linia komunikacyjna, która pozwala na wzajemne przenikanie się różnych kultur i tradycji społeczności mieszkających wzdłuż tej drogi. Dlatego właśnie peruwiańskie Ministerstwo Kultury, poprzez Projekt Qhapaq Ñan, przeprowadza prace badawcze i konserwacyjne oraz zajmuje się odrestaurowaniem, przywróceniem do użytku publicznego i promowaniem inkaskiej Drogi Królewskiej, będącej żywym przykładem dziedzictwa kulturowego na obszarze andyjskim.

Wernisaż wystawy – 14 maja (wtorek), g. 18.00, wstęp za zaproszeniami.

udostępnij

więcej

  • Wstęp wolny.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.