Balet to my!

Spektakle taneczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Pokaz uczniów Studia Baletowego Balet to my! jest efektem całorocznej pracy ich i pedagogów. 

W części I zaprezentowane zostaną układy z zakresu nauczania utanecznienia (klasy 03, 04) oraz tańca klasycznego (klasy szkolne), tańca charakterystycznego i współczesnego w choreografiach pedagogów Studia. Widzowie zobaczą też etiudę taneczną w układzie i wykonaniu Oliwii Miarki (uczennicy klasy VII), która otrzymała nagrodę Kierownika Studia Baletowego na III Konkursie Choreograficznym naszego Studia.

Część II wypełni miniatura baletowa, której inspiracją było stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Choreografie pedagogów Studia zostały skomponowane do muzyki polskich kompozytorów z różnych epok, a przedstawione zostaną w konwencji tańca klasycznego, ludowego, historycznego i współczesnego. Usłyszymy i zobaczymy m.in. kompozycje F. Chopina, I. J. Paderewskiego, A. Jarzębskiego, H. Wieniawskiego, M. Kydryńskiego oraz Z. Wodeckiego.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.