Kobiece kino Sebastiána Lelio w Kinie KIKA

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 17 maja 2019 - niedziela, 19 maja 2019

Sebastián Lelio – chilijski reżyser, scenarzysta, montażysta i producent filmowy. Znany z przenikliwych portretów kobiecych w swoich filmach. Jego „Fantastyczna kobieta” to pierwszy chilijski film nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Kino KIKA zaprasza na weekendowe pokazy filmów tego reżysera. W programie m.in. przedpremierowy pokaz „Glorii Bell” z Julianne Moore w roli głównej.

Program:

17 maja ( piątek)
18.00
GLORIA | Gloria, reż. Sebastian Lelio, Chile, Hiszpania 2013, 109’
Gloria (Paulina García) to atrakcyjna kobieta w średnim wieku. Mieszka sama, z dziećmi widuje się rzadko, ale regularnie odwiedza dancingi. Spędza tam miło czas, choć zazwyczaj stroni od towarzystwa mężczyzn. Jej nastawienie się zmienia, gdy jednej z tanecznych nocy na parkiecie pojawia się Rodolfo (Sergio Hernández). Czarujący dżentelmen sprawia, że Gloria nabiera ochoty na płomienny romans. W tym wiarygodnym psychologicznie, przepięknie skomponowanym i zagranym filmie motorem napędowym akcji są emocje. Melancholia w życiu Glorii splata się więc z beztroską zabawą, miłość z rozczarowaniem, a obojętność z niegasnącą chęcią życia.

20.15
GLORIA BELL | Gloria Bell, reż. Sebastian Lelio, USA, Chile 2018, 102’
„Gloria Bell” to najnowszy film chilijskiego reżysera Sebastiána Lelio, który jest remake'em jego nagradzanej „Glorii” z 2013 roku. „Julianne Moore gra zabawną, niepokornie optymistyczną rozwódkę, która robi wszystko, co w jej mocy, by poradzić sobie z codziennymi dramatami wieku średniego. Mieszka w skromnym mieszkaniu, wracając z nudnej pracy śpiewa głośno "Total Eclipse of the Heart" Bonnie Tyler w swoim poobijanym samochodzie, idzie na miasto sama potańczyć.”

18 maja ( sobota)
18.00 
NIEPOSŁUSZNE | Disobedience , reż. Sebastian Lelio, Irlandia, USA, Wlk. Brytania 2017, 114’
Ronit mieszka w Nowym Jorku, jest wziętą fotografką i obraca się w artystycznych kręgach. Nagła wieść o śmierci ojca sprowadza ją do rodzinnego Londynu i ortodoksyjnej, żydowskiej społeczności, która kiedyś była jej domem, ale z której jako nastolatka została wygnana z powodu niemoralnego zachowania. Wspomnienia tamtych wydarzeń wracają, kiedy Ronit spotyka na miejscu swoją pierwszą miłość. Esti, kiedyś równie niepokorna, co Ronit, dziś jest nauczycielką i przykładną żoną rabina. Okazuje się jednak, że mimo czasu, jaki upłynął, dawna namiętność nie wygasła, a uczucia kobiet nie straciły nic ze swojej siły. Tym razem Ronit i Esti – wbrew wszystkim zasadom – postanowią zawalczyć o swoją miłość.

19 maja ( niedziela)
18.00
FANTASTYCZNA KOBIETA | Una mujer fantástica, reż. Sebastian Lelio, Hiszpania, Niemcy, Chile, USA 2017, 104’
Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.