Weekend Księgarń Kameralnych w Księgarni NOWA

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 25 kwietnia 2019 - niedziela, 28 kwietnia 2019

Księgarnia NOWA po raz pierwszy świętuje Weekend Księgarń Kameralnych! Dołącz do nas od 25 do 28 kwietnia, by wspólnie celebrować ten szczególny czas! W Weekend Księgarń Kameralnych zajrzyjcie do kameralnej Księgarni NOWA, skorzystajcie ze zniżek na książki, dzielcie się tym miejscem z innymi, stańcie się jego częścią! Zapraszamy do miejsca spotkań na Zgody 7!

25.04.2019 r., godz. 17.00-19.00
Szkoła czytania z Grzegorzem Jankowiczem

Szkoła czytania to cykl warsztatów, których celem jest rozmowa o świecie za pomocą języka literatury. Dzięki literaturze bowiem rzeczywistość staje się bardziej zrozumiała, a my sami możemy łatwiej odnaleźć w niej swoje miejsce. Spotkanie poświęcimy utworowi „Cisza po kolacji” autorstwa James'a Schuyer'a (w tłumaczeniu Piotra Sommera). Warsztaty poprowadzi wirtuoz słowa, jedyny w swoim rodzaju Grzegorz Jankowicz, dyrektor programowy Conrad Festival.

Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy! Wydarzenie jest realizowane we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Fundacją Faktor Kultura.

26.04.2019 r., godz. 17.00-19.00
Klub Książki PRZEWRÓT

Klub Książki PRZEWRÓT to spotkanie w przestrzeni słowa – przewrotnej i nieskrępowanej. Balansującej na granicy faktu i wyobrażenia, idealnej odskoczni. Odbij się od codzienności i pozwól sobie na intelektualny przewrót w tył lub przewrót w przód – ty wybierzesz! Pozostawiamy swobodę w granicach wzajemnego szacunku i do/wolności słowa. Przewrót kwietniowy poświęcimy rozważaniom nad esejem Virginii Woolf „Kobiety i proza literacka". Kwietniowy PRZEWRÓT prowadzą Magda Jurecka i Paulina Kutrzeba.

Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy! Wydarzenie realizowane we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Fundacją Faktor Kultura.

27.04.2019 r., godz. 11.00-13.00
Spotkanie i warsztaty dla dzieci z Martą Krajewską wokół książki „Świt między dobrym i złym”

Spotkanie z Martą Krajewską, autorką książek dla dzieci, entuzjastką kultury, wierzeń i obyczajów wczesnych Słowian. Zapraszamy dzieci w wieku 6+, które będą miały okazję poznać świat naszych przodków, bazując na eksperckiej wiedzy naszego gościa. Pretekstem do rozmowy będą powieści „Noc między Tam i Tu” oraz „Świt między dobrym i złym”, które obrazują tamtą rzeczywistość oczami dziecka, historia ciepła, choć niełatwa, o dziecięcej zazdrości, próbie wejścia w dorosłość i odpowiedzialności za własne błędy. Spotkaniu towarzyszyć będą warsztaty: tworzenie własnego, indywidualnego amuletu oraz lalek motanek. Zapewniamy konieczne materiały.

Wstęp wolny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Na warsztaty obowiązują zapisy: ksiegarnia@nowanowa.pl. Wydarzenie realizowane we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Fundacją Faktor Kultura.

27.04.2019 r., godz.15.00-17.00
Warsztaty Filcowe Love: zakładki do książek

Filc jest wyjątkowy, miękki i jednocześnie wytrzymały, przyjazny w dotyku i łatwy w obróbce, w filcu tkwi potencjał! Wyzwólcie ów potencjał i swoją kreatywność, by pod okiem profesjonalnej instruktorki stworzyć  autorskie zakładki. Gotową zakładkę zaproście do ulubionej książki, najlepiej takiej z Księgarni NOWA!:) I pamiętajcie, zakładki lubią się przeprowadzać! Warsztaty poprowadzi Justyna Florek. Wszystkie materiały niezbędne do wykonania zakładek dostępne będą na miejscu. Warsztaty dla osób dorosłych.

Wstęp wolny, jednak ilość miejsc ograniczona. Na warsztaty obowiązują zapisy: zgody7@infokrakow.pl. Wydarzenie realizowane we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Fundacją Faktor Kultura.

28.04.2019 r., godz. 17.00-19.00
Karakter na żywo! Spotkanie z redaktor Małgorzatą Szczurek

Otwarty panel, którego gościem będzie Pani Małgorzata Szczurek, redaktor Wydawnictwa Karakter. Spotkanie będzie okazją do zadawania pytań na temat nowości wydawniczych, działalności Karakteru i swoistego fenomenu, który stanowi na rynku wydawniczym. Jak powstało wydawnictwo, jak wygląda droga od autora, do gotowego produktu? Kto stoi za szczególnym kodem promocji, który ma swoich entuzjastów nie tylko wśród książkofilów?

Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy! Wydarzenie realizowane we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Fundacją Faktor Kultura.

Księgarnia NOWA mieści się w sercu Nowej Huty, przy Alei Róż. Zgody 7 to miejsce spotkań, gdzie oprócz księgarni, znajdziecie Punkt Informacji Miejskiej InfoKraków, w którym zapoznacie się z kulturalną ofertą Krakowa, a tymczasem rozgośćcie się, w witrynie z widokiem na Park Ratuszowy, w wygodnym fotelu, z kubkiem kawy i książką pachnącą nowością!

Księgozbiór NOWEJ to ponad 2 tys. tytułów, znaczną część stanowią powieści dla młodzieży i książki dla najmłodszych. Znajdziecie również beletrystykę, biografie, publicystykę, eseje i reportaże o szerokiej tematyce. Entuzjaści architektury, urbanistyki, socjologii czy historii z pewnością zidentyfikują pożądane tytuły. Szczególną estymą darzymy półkę dla "wrażliwych dorosłych", amatorów kulinariów, muzyki, sztuki, poezji, designu, fotografii, picturebooków i komiksów. Nasi księgarze służą czasem, radą i entuzjazmem! Jesteśmy otwarci na sugestie i rekomendacje czytelników, sprowadzamy poszukiwane tytuły, wertujemy cyfrowe katalogi wydawnictw i bibliotek, staramy się odpowiedzieć na najbardziej wyszukane gusta! NOWA to nie tylko książki, to także gościnna przestrzeń i ludzie, idealne miejsce spotkań, gier w planszówki, warsztatów, wymiany myśli i inspiracji, nie tylko literackich. Na spotkaniach autorskich gościliśmy u siebie Edytę Świętek – autorkę sagi „Spacer Aleją Róż", poetę Michała Zabłockiego, Kamila Herchela – autora grafik do kalendarza Fantastyczna Nowa Huta oraz autorów książek dla dzieci: Katarzynę Vanevską, Iwonę Gierłach i Szymona Drobniaka. NOWA regularnie zaprasza najmłodszych na zajęcia z cyklu CZYTANIE-ODKRYWANIE, gdzie literatura jest pretekstem do rozmów o uczuciach oraz okazją do artystycznego wyżycia się. Dorosłym stwarza możliwość dzielenia się refleksją o wybranych utworach poezji w ramach Szkoły cztania, które prowadzi Grzegorz Jankowicz. Organizujemy rodzinne warsztaty rękodzielnicze RĘKO-CZYNY, spotkania klubów dyskusyjnych, które są okazją do wzajemnego poznania się, przedstawienia swoich inicjatyw i wymiany doświadczeń.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.