Dni Ziemi 2019 w Nowej Hucie

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 26 kwietnia 2019 - sobota, 27 kwietnia 2019

Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa serdecznie zaprasza mieszkańców Krakowa do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach Dni Ziemi które odbędą się w dniach 26-27 kwietnia na Alei Róż w Nowej Hucie w godzinach od 11.00 do 17.00. Tradycyjnie obchody Dni Ziemi połączone będą z Krakowską Wystawą Ekologiczną na której zaprezentują się zarówno jednostki miejskie, jak i organizacje pozarządowe związane z ideą Dni Ziemi.

PROGRAM DNI ZIEMI – KRAKOWSKA WYSTAWA EKOLOGICZNA 2019

26-27 kwietnia, 11.00-17.00
Prezentacja działań proekologicznych miejskich spółek komunalnych oraz jednostek organizacyjnych
Informacje o dotacjach na wymianę ogrzewania, odnawialne źródła energii i termomodernizację
Jak wymienić ogrzewanie na zasilane gazem ziemnym” – prezentacja działań dostawców Ekologicznego ogrzewania (pgnig s.a.)
Prezentacja działań wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej w krakowie
Prezentacja działań proekologicznych
– ELEKTROSMOG – działania Miasta Krakowa w zakresie ochrony przed polami elektromagnetycznymi
– PROGRAM MAŁEJ RETENCJI WÓD OPADOWYCH – zagospodarowanie wody deszczowej, jako kluczowy element ekologicznego i ekonomicznego stylu życia
– USUWANIE WYROBÓW AZBESTOWYCH – zadbaj o zdrowie swoje i swoich najbliższych, weź udział w PROGRAMIE bezpłatnego usuwania azbestu realizowanego przez Gminę Miejską Kraków
– KOŁO NATURY – quiz z zakresu wiedzy o środowisku
– OCHRONA PRZYRODY, ZIELENI, ZWIERZĄT – akcja informacyjna

„Symbioza wokół nas” – warsztaty pokazujące wzajemną niewidzialną sieć zależności. Odkryj z nami świat niezwykłych powiązań
Poznaj nowe zasady segregacji odpadów – dowiedz się jak poprawnie segregować odpady – warsztaty połączone z konkursami; zwiedzanie LAMUSOWNI (dla zorganizowanych grup szkolnych)
Skąd bierze się energia? – warsztaty i konkursy ekologiczne; zwiedzanie EKOSPALARNI (dla zorganizowanych grup szkolnych)
Bądź eko z Wodociągami Miasta Krakowa – poznaj tajniki naszych kampanii edukacyjnych:
– „W KRAKOWIE DOBRA WODA PROSTO Z KRANU”
–„TO SIĘ W ŚCIEKU NIE MIEŚCI”
Promocja komunikacji miejskiej, jako przyjaznego środka transportu – informacje o zaletach ekologicznego transportu oraz planach zakupowych nowego taboru
Prezentacja autobusu i radiowozu elektrycznego
Razem w ruchu – przesiadaj się i jeź! – punkt informacyjny ZDMK i ZTP
Wycieczki do Lamusowni i Ekospalarni (dla zorganizowanych grup szkolnych)
„Dotyk lasu w mieście” – poznawanie lasu, gleb przez dotyk – warsztaty prowadzone przez pracowników i studentów Uniwersytetu Rolniczego z Centrum Edukacji Gleboznawczej
Recykling plastyczny – tworzenie własnego rękodzieła z surowców wtórnych – warsztaty (Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka w Krakowie)
Ogrodowe rzemiosło – ekologiczne warsztaty dla najmłodszych (Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida)
Konkurs wiedzy o wybranych parkach Nowej Huty (Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida)
Młodzieżowe ekokino – pokaz filmów edukacyjnych poruszających problem globalnego ocieplenia klimatu i jego wpływu na nasze codzienne życie (Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida
Występy dzieci z krakowskich szkół, przedszkoli i domów kultury
Gry, zabawy i konkursy dla dzieci
Gra miejska „gram w zielone Miasto” dla placówek oświatowych
Zbiórka surowców wtórnych „sadzonki za surowce wtórne”
Sadzenie drzew i krzewów z udziałem mieszkańców i władz miasta Krakowa

26 kwietnia, 10.00
wspólne sadzenie miododajnych lip i krzewów różanych
wzdłuż ul. Warszawskiej (wiz’a’wiz Politechniki Krakowskiej)
---
IMPEZY TOWARZYSZĄCE:

27. Spotkanie Młodych Ekologów pn.: „O ociepleniu klimatu – rozmowy w kontekście (os. Centrum E nr 2 w Krakowie – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza)
26 kwietnia, 12.00

Wiosenne spacery z dr Zygmuntem Kiszką
26 kwietnia, 12.00 Park Ratuszowy i Park Szwedzki 27 kwietnia, godz. 12.00 (zbiórka przy stoisku Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, al. Róż w Krakowie)
27 kwietnia, godz. 12.00 Lasek Mogilski (zbiórka przy kościele św. Bartłomieja,ul. Klasztorna 11 w Krakowie)

SADZONKI ROŚLIN ANTYSMOGOWYCH
26 kwietnia, 13.00-14.00
Placówki oświatowe biorące udział w akcji „ROŚLINY ZA PET-Y”, odbierają sadzonki roślin antysmogowych w dniu 26 kwietnia br. (piątek) w godz. 13.00-14.00 – na wydzielonym stanowisku, zgodnie z listą placówek przesłaną przez organizatora akcji.
Przedstawiciel placówki oddelegowany do odbioru sadzonek – winien mieć ze sobą pieczątkę placówki biorącej udział w/w akcji. W przypadku jej braku – sadzonki nie zostaną wydane.

SADZONKI ZA SUROWCE WTÓRNE !
26-27 kwietnia, 11.00-17.00
Wystarczy przynieść:
50 BUTELEK PET lub 50 PUSZEK ALUMINIOWYCH lub 50 ZUŻYTYCH BATERII, ABY OTRZYMAĆ SADZONKI KWIATÓW BALKONOWYCH I KRZEWÓW. Zbiórka surowców trwać będzie w piątek i sobotę w godzinach 11.00-17.00 (lub do wyczerpania zapasów). Wraz z sadzonkami będzie można otrzymać woreczki z kompostem uzyskanym z przetworzonych odpadów zielonych zebranych od mieszkańców Krakowa (do wyczerpania zapasów).

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.