Koncert Wielkanocny w kościele oo. Bernardynów

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 28 kwietnia 2019, 19:30

W Święto Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia w kościele oo. Bernardynów odbędzie się Koncert Wielkanocny, podczas którego zabrzmi po raz pierwszy Mała Msza G-dur Mariusza Kramarza na orkiestrę i chór z udziałem solistów. Orkiestrze i solistom towarzyszyć będzie chór mieszany Canticum Amicorum, działający w Krakowie od 2018 roku pod batutą Ernesta Pikulskiego, dyrygenta i studenta Dyrygentury Chóralnej na Akademii Muzycznej w Krakowie, który do tej pory współpracował z takimi chórami jak Górecki Chamber Choir, Chór Polskiego Radia i Chór Katedry Wawelskiej. Od 2018 r. prowadzi chór Canticum Amicorum.

W programie:
Symfonia nr 3 e-moll na orkiestrę smyczkową F. Mendelssohn
Ave Verum Corpus W. A. Mozart
Mała Msza G-dur M. Kramarz (prapremiera)

Annika Mikołajko (sopran)
Jakub Kołodziej (tenor)
Beniamin Rafiński (bas)

Mariusz Kramarz – kompozytor, aranżer, dyrygent oraz organista. Współpracuje z fundacją InCanto, Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. F. Chopina w Nowym Targu, Szkołą Muzyczną II stopnia im. W. Żeleńskiego w Krakowie, Chórem Mieszanym Katedry Wawelskiej i zespołem wokalnym Cracow Baroque Consort.

udostępnij

więcej

  • wstęp wolny
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.