„Bosch. Ogród snów” – pokaz filmu w Kinie Pod Baranami

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 9 maja 2019, 21:15

Zapraszamy do Kina Pod Baranami na pokaz filmu dokumentalnego o jednym z najważniejszych dzieł Boscha i jednym z najbardziej ikonicznych i zagadkowych obrazów w historii malarstwa – obrazie „Ogród rozkoszy ziemskich”.

O FILMIE:

BOSCH. OGRÓD SNÓW | EL BOSCO, EL JARDÍN DE LOS SUEÑOS
reż. José Luis López-Linares, Hiszpania/Francja 2016, 90'
W przygotowaniu produkcji wzięło udział wielu artystów, pisarzy, filozofów, muzyków i naukowców dzieląc się osobistymi przemyśleniami o historycznym i artystycznym znaczeniu obrazu, kontynuując dyskurs rozpoczęty 500 lat temu na dworze książąt Nassau, kiedy wierzono, że obraz został jedynie zlecony przez Boscha. Jest bardzo niewiele danych na temat tożsamości i życiorysu Boscha, co wzmaga jeszcze zainteresowanie wokół zagadki znaczenia ukrytego w jego twórczości. Jak mówi Falkenburg, narrator dokumentu i prowadzący rozmów z uczestnikami: “Na końcu powieści pisarz zazwyczaj ujawnia tajemnicę. W tym przypadku autor nie chce, aby rozwiązać zagadkę, chce sam nią pozostać.”

udostępnij

więcej

  • 25/20 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.