Dam Ci nauczkę! Spotkanie drugie: warsztaty o mózgu

Dziecięce różności

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 27 kwietnia 2019, 12:00

Dam Ci nauczkę! – spotkania dla dzieci o nauce. Drugie spotkanie poświęcone będzie książce: „Sen Alicji, czyli jak działa mózg”, wyd. WAM – spotkanie z dr. Agnieszką Zelek-Molik z Zakładu Biochemii Mózgu PAN

Prowadzenie – Ewa Stanek-Misiąg

Warsztaty o mózgu – każdy go ma, ale nie każdy wie, jak działa. Pani Agnieszka zna jego budowę i sposób działania doskonale i nam o tym opowie. Dla uczestników warsztatów zaplanowaliśmy również czytanie fragmentów książki prof. Jerzego Vetulaniego, pt. „Sen Alicji, czyli jak działa mózg” oraz warsztaty.

Sen Alicji, czyli jak działa mózg
Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski

To się w głowie mieści!
Gdy Alicja śpi, budzą się neurony. Prawdę mówiąc, one nigdy nie śpią, co najwyżej potrzebują nieco odpocząć. Tym razem mózg Alicji postanowił wyprodukować nietypowy sen, podczas którego opowie, w jaki sposób dowodzi całym organizmem.
Sen Alicji podarował czytelnikom profesor Jerzy Vetulani. Był nie tylko wybitnym naukowcem, ale również gawędziarzem prosto i zabawnie wyjaśniającym sekrety nauki. Rewelacyjnie zilustrowana opowieść Profesora to porcja bezcennej wiedzy i mnóstwo śmiechu.
Porada dla rodzica: Przeczytaj tę książkę, zanim zrobi to Twoje dziecko. W przeciwnym razie wyprzedzi Cię w neuronauce o kilka długości!

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Krakowskie księgarnie na medal" realizowanego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Kraków.

***
Na nowy cykl spotkań - dla dzieci starszych (klasy 1-3) - wokół książek traktujących o zagadnieniach z dziedzin nauki: astronomii, neurobiologii, zoologii, psychologii, muzyki i innych. Spotkania będzie moderowała dziennikarka i miłośniczka książek, Ewa Stanek-Misiąg a jej gośćmi będą eksperci w danych dziedzinach: naukowcy, artyści, badacze.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.