Daddy Yankee: World Tour

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 13 czerwca 2019, 20:00

Daddy Yankee, jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków latynoskiej sceny muzycznej, nazywany królem Reggaeton, nareszcie w Polsce. Autor takich megahitów, jak Gasolina, Despacito, Dura czy Con Calma wystąpi na jedynym koncercie w Polsce 13 czerwca w Tauron Arenie Kraków. Koncert odbędzie się w ramach tegorocznej światowej trasy koncertowej artysty.

Urodzony w Portoryko Ramón Luis Ayala Rodríguez, znany jako Daddy Yankee, to od wielu lat czołowy artysta sceny reggaeton. Został okrzyknięty jednym z najbardziej wpływowych Latynoamerykanów zarówno przez CNN, jak i magazyn „Time”. Na swoim koncie ma ponad 17 milionów sprzedanych płyt, a jego media społecznościowe obserwuje ponad 60 milionów fanów z całego świata. Jego utwory na Spotify miesięcznie są odtwarzane przez ponad 44 miliony osób.

Wśród jego osiągnięć jest ponad 100 nagród, w tym wyróżnienia w ramach Latin Billboard Music, Latin Grammys, American Music Awards, Latin American Music Awards. Artysta udziela się także społecznie – filantropijna działalność Yankee'ego została nagrodzona przez Billboard Spirit of Hope Award.

W Polsce zasłynął w roku 2004 przebojem Gasolina, który do dziś jest nieodłącznym elementem niejednej imprezy. Młodsi słuchacze kojarzą go też m.in. za sprawą utworu Despacito, który zawładnął światowymi listami przebojów w 2017 roku, bijąc wszelkie możliwe muzyczne rekordy. Jego kolejny hit, Dura, stał się w 2018 roku muzycznym fenomenem, a pod hasztagiem #DuraChallenge powstało ponad milion filmów wideo w mediach społecznościowych.

Na początku 2019 roku Daddy Yankee opublikował swój najnowszy singiel Con Calma. Piętnaście dni po jego wydaniu artysta pobił kolejne rekordy: piosenka zajęła pierwsze miejsce na liście najczęściej słuchanych w aż 33 krajach. Obecnie utwór okupuje szczyt Billboard’s Latin Airplay i Latin Digital Songs, jest numerem jeden na liście najchętniej oglądanych teledysków na YouTube, a także zdobył szczyt Spotify Top Global.

Uznawany za króla gatunku reggeaton, Daddy Yankee współpracował z takimi artystami, jak P. Diddy, Snoop Dogg, Ricky Martin, Nina Sky, Fergie, Akon, Nicole Scherzinger, Don Omar, Nicky Jam, Sean Paul czy Luis Fonsi. Współpraca z tym ostatnim zaowocowała wspomnianym megahitem Despacito, który osiągnął już przeszło 6 mld wyświetleń na Youtube, z czego pierwsze 3 mld w przeciągu zaledwie 8 miesięcy od publikacji”.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.