Muzeum Fotografii w Krakowie

Inne muzea

Czym jest dziś współczesne muzeum? Jakim zestawem teoretycznych i praktycznych narzędzi posługuje się pracownik muzealny? Jakie są sposoby zabezpieczania i konserwowania dawnych i współczesnych fotografii? Jak wygląda „życie muzeum od środka”? To zaledwie kilka z wielu szczegółowych pytań, które odnoszą się do współczesnych obszarów muzealnictwa. Możemy je zadać w Muzeum Fotografii w Krakowie. W październiku 2020 roku przy ulicy Józefitów 16 otwiera się po prawie 3 latach od zamknięcia dla publiczności zupełnie inny funkcjonalnie, nowy oddział. Zabytkowa dawna willa, która do 2016 roku była jedyną siedzibą MuFo, została poddana gruntownej rewitalizacji i rozbudowie. 

MuFo Józefitów to miejsce otwarte dla zwiedzających, którzy podczas specjalnej ścieżki zwiedzania będą mieli okazję zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych, ale także przyjrzeć się codziennej pracy muzealników. To miejsce warsztatów, paneli dyskusyjnych, seminariów i spotkań, podczas których zajmiemy się technikami fotograficznymi, przyglądniemy muzealnej konserwacji, poznamy zadania Pracowni Digitalizacji Obrazowej, oraz podyskutujemy o takich zagadnieniach jak prawo własności intelektualnej czy związki fotografii i filmu.

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.