35. Przegląd Kabaretów PAKA

Kabaret

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 11 kwietnia 2019 - niedziela, 14 kwietnia 2019

Zacny suchar

„Jakie miasto najczęściej się chowa? Częstochowa”. „Co mówi elektryk do przyjaciela? Jesteśmy w kontakcie”. „Dlaczego w kącie prostym jest gorąco? Bo ma 90 stopni”... Znacie kawały tak żenująco nieśmieszne, że aż zabawne? Dowcipy zwane potocznie sucharami znał już Szekspir (największy młodzieńczy romans w historii literatury europejskiej zaczyna się od niewybrednego żartu) i przeżywają one współcześnie – tak, zgadliście – prawdziwy renesans. Nic dziwnego, że podczas gali finałowej 35. Przeglądu Kabaretów PAKA (14 kwietnia) w Nowohuckim Centrum Kultury zostaną przyznane po raz pierwszy statuetki Złotych Sucharów 2019! Zanim to jednak nastąpi, czekają nas same zacne suchary, wyśmienite skecze i bawiące do łez stand-upy.

Tegoroczna PAKA zacznie się nietypowo, bo od... premierowego pokazu filmu Czekając na miłość w reżyserii Tomasza Łupaka (11 kwietnia) – „klasycznej” baśniowej historii o pięknym królewiczu i brzydkiej królewnie.

Stałym elementem przeglądu jest konkurs główny, w ramach którego zobaczymy w tym roku m.in. Kabaret DNO, Damiana Kubika, Grupę Po Omacku czy Arkadiusza „Pana” Pawłowskiego. Występy finalistów będą przeplatać się z piosenkami kabaretowymi walczącymi o Nagrodę Specjalną im. Mirka Wujasa – Założyciela PAKI.

Szaleństwo, śmiech i pełna improwizacja – dosłownie. W ramach Pakowskich Improwizacji (12 kwietnia) na scenie znów rządzić będzie krakowska Grupa AD HOC, która tym razem łączy swe siły z wrocławskim składem Narwani z Kontekstu. Wspólnie wyczarują niepowtarzalne sytuacje w całości inspirowane sugestiami widzów. Gośćmi specjalnymi będą równie niepowtarzalni Joanna Kołaczkowska i Wojciech Tremiszewski. Nowością będzie Wieczór Stand-upu, podczas którego zobaczymy m.in. Ewę Błachnio czy Tomasza Jachimka (13 kwietnia). Tego samego wieczoru w Pakowskich Pojedynkach staną naprzeciw siebie kabareciarze i stand-uperzy, czyli Grzegorz Dolniak i Bartosz Gajda vs. Kabaret CZESUAF i Kabaret FiFa-RaFa. A tym, którym tęskno do legendarnej atmosfery studenckiego klubu Rotunda, organizatorzy zapewnią w gościnnych przestrzeniach NCK afterparty Rekonstrukcja Rotundy.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.