Tradycyjne Święto Rękawki 2019

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 23 kwietnia 2019, 11:30-18:00

23 kwietnia czeka nas barwna i pełna przygód podróż w czasie do wieków średnich, która będzie też okazją, by poznać tajniki dawnej medycyny oraz nauk magicznych. Tradycyjne Święto Rękawki na kopcu Krakusa – organizowane tym razem pod hasłem „Zdrowia, szczęścia. Niech się darzy…” – przywołuje pogańskie obrzędy związane z nadejściem wiosny, które miały zapewnić pomyślność i bogate zbiory.

We wtorek po Wielkanocy będzie można zobaczyć, jak wyglądało życie we wczesnośredniowiecznych osadach, dowiedzieć się, jak przed wiekami na Słowiańszczyźnie, w Skandynawii czy na węgierskich stepach dbano o higienę, jak sobie radzono z chorobami, leczeniem ran oraz „niepomyślnymi zdarzeniami”. Zasięgniemy rady u „Wiedzących”, czyli wiedźmy, skandynawskich goði, szamana, alchemika i zielarki, zajrzymy do osady słowiańskiej i będziemy podziwiać stroje, jakie wtedy noszono.

Punktem kulminacyjnym świętowania będzie starcie Wiślan z najeźdźcami. Zanim jednak wojowie skrzyżują broń, do walki staną dwie wiedźmy, by wyprosić dla swoich drużyn wsparcie bóstw podczas bitwy. Do wspólnej zabawy zaprasza Centrum Kultury Podgórza, które świętuje właśnie 35-lecie swojej działalności. (bf)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.