Noc Muzeów 2019

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 17 maja 2019, 19:00 - sobota, 18 maja 2019

W 2019 roku Noc Muzeów naturalnie wpisuje się w wiosenny klimat Krakowa!

Program 16. krakowskiej Nocy Muzeów zbudowany jest właśnie wokół natury. Na otwarciu (o 18.00) spotykamy się zatem w plenerze: na dziedzińcu MOCAK-u, gdzie do północy działać będzie inspirowana wystawą Natura w sztuce strefa chill-out. Oprócz zwiedzania wystaw stałych i czasowych muzeum zaoferuje także poruszający problem zmian klimatycznych dokument Czy czeka nas koniec?, w którego powstanie zaangażowali się wybitni aktorzy i politycy, a nawet sam papież Franciszek. Przyrodnicze tematy zaproponuje także Muzeum Krakowa podczas rodzinnego spaceru po Plantach, dyskusji o zieleni miejskiej Kraków – miastem ogrodów? w Pałacu Krzysztofory czy opowieści o dawnych mieszkańcach Rydlówki i motywach roślinnych w sztuce młodopolskiej. „Naturalnie” będzie również w Muzeum Narodowym w Krakowie, i nie tylko za sprawą pokazywanej w kilku lokalizacjach prezentacji Moc natury. Henry Moore w Polsce. Wśród wielu atrakcji w oddziałach MNK na zwiedzających czekać będzie akcja studentów ASP Naturalnie, czyli zostań modelem i otrzymaj swój portret. Do muzeów dołączyło w tym roku Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ – z programem prelekcji na temat historii Ziemi, minerałów, skamieniałości oraz organizmów żywych. Po doznaniach estetycznych i bogatsi w wiedzę z różnych dziedzin chwile odpoczynku znajdziemy w muzealnych ogrodach (na przykład w renesansowym ogrodzie Muzeum Archeologicznego) oraz pięknie iluminowanym Ogrodzie Botanicznym, a także podczas… sesji relaksacyjnych w muzeum Starego Teatru MICET.

Muzealny maraton potrwa od 19.00 do 1.00, choć wśród blisko sześćdziesięciu tegorocznych lokalizacji w Krakowie, Wieliczce i Niepołomicach są miejsca, które będą otwarte w nieco innych godzinach. Wszystkie wystawy i atrakcje dostępne będą za darmo, ale niektóre wydarzenia wymagają wcześniejszych zapisów. Wydawane w kasach bezpłatne bilety oraz pamiątkowe żetony uprawniają zwiedzających do przejazdów komunikacją publiczną. (Dorota Dziunikowska, miesięcznik „Karnet”)

Zobacz program

Patrz także: Muzeum Utracone, Pamięć jest kluczem – pokaz multimedialny

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.