Grzegorz Stec – wystawa retrospektywna

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 17 kwietnia 2019, 18:00 - poniedziałek, 20 maja 2019

Artysta osobny, twórca emocjonalnych, wizyjnych prac powstających w reakcji na doświadczenia współczesności, a jednocześnie nawiązujących do europejskiej tradycji malarskiej; mistrz światła i znakomity kolorysta, a zarazem autor unikatowych czarnych kompozycji… Prezentacja w Galerii Centrum Nowohuckiego Centrum Kultury przybliży różne oblicza sztuki krakowskiego malarza.

Grzegorz Stec tworzy „pomiędzy” – abstrakcją i figuracją, emocją i intelektem, spontanicznym gestem i warsztatową perfekcją. Często maluje tłum złożony z nic nieznaczących istot – przemarsze i karnawały, rojowiska ludzkie i wojny, małe i wielkie apokalipsy, w których pojedynczy człowiek pojawia się jako głowa-maska. Jak pisze kuratorka wystawy Joanna Gościej-Lewińska, twórczość artysty jest nie tylko „spowiedzią z własnych niepokojów, tęsknot, wątpliwości, obsesji i udręczeń”, rodzajem rozliczenia ze sobą i światem, ale też „poszukiwaniem tego, co najważniejsze – drugiego człowieka”. Retrospektywa Grzegorza Steca w NCK postawi nas w obliczu pytań podstawowych: o porządek świata, naszą ludzką kondycję i sens przemijania. (Dorota Dziunikowska, magazyn „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.