Pamiętaj z nami 2019

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 12 kwietnia 2019 - sobota, 13 kwietnia 2019

Doroczne święto Trasy Pamięci Muzeum Krakowa (tworzą ją Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Apteka pod Orłem w dawnym getcie, oddział Ulica Pomorska z zachowanymi celami gestapo oraz Miejsce Pamięci KL Plaszow) poświęcone jest w tym roku wspomnieniu krakowskich Żydów oraz obchodom 76. rocznicy likwidacji getta w Krakowie. W programie Pamiętaj z nami 2019 znalazły się oprowadzania po muzealnych wystawach, spacery szlakiem miejsc związanych z życiem i zagładą Żydów w Krakowie, spotkania ze świadkami pamięci, wykłady, warsztaty kulinarne i plastyczne oraz zajęcia dla dzieci, a także finałowy koncert Joanny Słowińskiej w dawnej fabryce Oskara Schindlera. W kwietniowy weekend oddamy hołd przesłuchiwanym w areszcie przy ul. Pomorskiej ofiarom nazistowskiej policji oraz więźniom obozu koncentracyjnego w podkrakowskim Płaszowie, ale jednocześnie wspomnimy potwierdzające wiarę w człowieka dokonania krakowskiej agendy konspiracyjnej Rady Pomocy Żydom „Żegota”. Światełko nadziei poniosą też jak co roku uczestnicy Biegu Pamięci (tym razem na trasie ulica Lipowa – plac Bohaterów Getta), który 13 kwietnia w samo południe otworzy trzykrotny olimpijczyk, wicemistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata w chodzie sportowym Grzegorz Sudoł. Biegowi towarzyszyć będzie kwesta na rzecz ofiar wojny w Jemenie; w mobilnej stacji krwiodawstwa na placu Bohaterów Getta można też będzie oddać krew oraz zarejestrować się jako dawca szpiku.

  • 12-13 kwietnia – indywidualne, bezpłatne zwiedzanie wystaw Trasy Pamięci dla uczestników Pamiętaj z Nami. Przy kasie należy podać hasło „Pamiętaj z Nami 2019”.
  • 12-13 kwietnia – publikacje Muzeum Krakowa do nabycia z 50% rabatem
  •  Z wyjątkiem Biegu udział we wszystkich wydarzeniach Pamiętaj z Nami 2019 jest bezpłatny.
  •  Uczestnicy Biegu do końca kwietnia 2019 mogą bezpłatnie zwiedzić wszystkie wystawy Trasy Pamięci.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.