WAJDA

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 6 kwietnia 2019 - niedziela, 8 września 2019

Reżyser, scenarzysta i scenograf, mistrz filmowej narracji uhonorowany Oscarem za całokształt twórczości – wystawa WAJDA w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie zabierze nas w podróż po filmowym i teatralnym dziele jednego z najwybitniejszych przedstawicieli światowej kinematografii. Wielowątkowa opowieść o zmarłym przed dwoma laty współtwórcy polskiej szkoły filmowej powstała w oparciu o zachowane scenariusze, szkice, rysunki, czynione podczas pracy zapiski, a także rekwizyty i kostiumy, projekty scenografii i dokumenty produkcyjne. Cenne archiwalia zaprezentowane w multimedialnej aranżacji pozwolą ujrzeć świat wielkiego inscenizatora i mistrza dramaturgii, który przez ponad pół wieku uniwersalnym językiem filmowych obrazów opowiadał o Polsce. Poprzez pryzmat artystycznego dorobku Andrzeja Wajdy spojrzymy także na Wajdę – człowieka.

Przygotowana przez MNK monograficzna ekspozycja inauguruje projekt Krakowskiego Biura Festiwalowego Filmowy Kraków, który łączy najważniejsze kinematograficzne wydarzenia w mieście: festiwal Off Camera (patrz s. 10) oraz majowe Festiwal Muzyki Filmowej i Krakowski Festiwal Filmowy. (Dorota Dziunikowska, magazyn „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.