Oscary 2019: „Free Solo”

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 15 marca 2019, 20:15

Kino Agrafka zaprasza na przedpremierowy pokaz zdobywcy Oscara w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny.

Film FREE SOLO wielokrotnie nagradzanej reżyserki i producentki Chai Vasarhelyi („Meru”, „The Fourth Phase”) oraz znanego fotografa, alpinisty, operatora i reżysera Jimmy'ego
China („Meru”, „180 stopni na południe”).

Jeden z najlepszych dokumentów tego roku. Niesamowite kinowe doświadczenie.
Zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażający plan - wspinaczka na wysokość 2300 m po niemal pionowej skale, i to bez zabezpieczenia. Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie - wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite.

Cel uda się osiągnąć, ale tylko wtedy, gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, a jak wiadomo, przy tego rodzaju wspinaczce możliwa jest nieskończona liczba scenariuszy, wystarczy obluzowany kamień, silniejszy powiew wiatru. Free Solo zachwyca i zdumiewa widokami, ale ukazuje też motywacje ekstremalnego wspinacza. Często niezrozumiałe dla postronnych, którzy nie wiedzą, po co ryzykować życie dla czegoś tak błahego jak sport wyczynowy, uprawiany w dużej mierze tylko dla samego siebie i ciągłego przekraczania własnych granic. Alex niczego nie tłumaczy, ale po prostu wspina się dalej, wyznaczając limity ludzkiej wytrzymałości. Koniecznie do zobaczenia w kinie!

Recenzent dziennika The New York Times podkreślił, że film „Free Solo” „daje nam niezwykłą okazję doświadczenia niezwykłych możliwości człowieka”.

FREE SOLO, reż. Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi, USA 2018, 100'

udostępnij

więcej

  • 708693072861843
  • 21 zł , 15 zł (student), 13 zł ( senior), przez Internet 1 zł mniej
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.