Koncerty chóru mieszanego Prelude z Budapesztu

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Chóru mieszany Prelude z Budapesztu zaprasza na koncerty: 15 marca do bazyliki oo. Paulinów na Skałce oraz 16 marca do kościoła św. Barbary. Chór poprowadzą Sándor Kabdebó i Kriszta Köncse. Zabrzmią najpiękniejsze pieśni wielkopostne.

Chór Prelude został założony w 1950 roku przez grupę studentów Węgierskiego Uniwersytetu Ekonomicznego (obecnie Uniwersytet Korwina). W tym czasie był znany jako Chór Oeconomicus. W 1991 roku zespół został zreorganizowany przez Sándora Kabdebó, otrzymał też nowa nazwę Prelude. Chórzyści regularnie uczestniczyli w konkursach i festiwalach, dzięki czemu przyczynili się do rozwoju i utrwalania węgierskiej tradycji chóralnej.
Największe osiągnięcia chóru to III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Chórów Bartóka w Debreczynie w 1996 i 2000 roku oraz w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Spittal w Austrii w 1999 roku, a także II nagroda i złoty dyplom – wspólnie z chórem kameralnym Óbuda – w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Budapeszcie w 2005 roku. Kolejne sukcesy chóru to I nagroda w ramach 5. Węgierskiego Konkursu Chórów im. Zoltána Kodályego w 2009 roku, III nagroda na konkursie w Neuchatel w 2014 roku oraz I nagroda, Grand Prix i nagroda publiczności w 7. Węgierskim Konkursie Chórów im. Zoltána Kodályego w 2016 roku.
Oprócz udziału w festiwalach i konkursach chór regularnie koncertuje na Węgrzech, a także występuje samodzielnie lub wspólnie z innymi chórami oraz z orkiestrami. Chór Prelude rozwija również rozległe kontakty międzynarodowe  przyjmuje zaproszenia na występy we Francji, Austrii, Czechach, Hiszpanii, Włoszech, Serbii, Rumunii i Polsce.

udostępnij

więcej

  • wstęp wolny

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.