„Ciemno, prawie noc” - premiera z udziałem twórców w KPB

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 20 marca 2019, 20:00

Krakowska premiera filmu Borysa Lankosza „Ciemno, prawie noc” na podstawie powieści Joanny Bator. Udział w pokazie potwierdzili: Borys Lankosz (reżyser, współautor scenariusza), Magdalena Lankosz (współautorka scenariusza), Marcin Koszałka (autor zdjęć) oraz aktorki: Magdalena Cielecka i Agata Buzek. Spotkanie z twórcami po filmie poprowadzi Anita Piotrowska (Tygodnik Powszechny).

CIEMNO, PRAWIE NOC | CIEMNO, PRAWIE NOC
reż. Borys Lankosz, Polska 2018, 114'
Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa nieustępliwa dziennikarka, powracająca po latach w rodzinne strony. Kobieta chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa dość nieoczekiwanie wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie.
Ekranizacja głośnej, uhonorowanej nagrodą literacką NIKE powieści Joanny Bator w reżyserii Borysa Lankosza, twórcy "Ziarna prawdy" i "Rewersu". Kryminalna intryga z elementami kina grozy łączy w filmie przeszłość z teraźniejszością w mrocznej i pięknej scenerii miasta oraz okolic zamku Książ. Obok Magdaleny Cieleckiej w głównej roli, w obsadzie znaleźli się również Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Jerzy Trela, Dorota Kolak, Agata Buzek, Piotr Fronczewski i Roma Gąsiorowska.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.