Nowa Polska: Mchy i Porosty, We Will Fail

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 31 marca 2019, 19:00

„Czy polski underground ma się dobrze?
Czy to prawda, że nowy punk ma twarz wkurzonej dziewczyny?
Czy muzyka źródeł może obejść się bez lukru i żenady?

W ramach »Nowej Polski« na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki prezentujemy najciekawszych artystów młodego pokolenia. Słuchamy, pytamy, prowokujemy.
Zapraszają Ula Nowak i Jarek Szubrycht.

31 marca – #NowaPolska na scenie MOS – »Syntezator / synestezja – czy i jak można łączyć muzykę elektroniczną ze sztukami plastycznymi«.

Dwa koncerty, dyskusja z udziałem twórców, wystawa prac Grünholz i Zaskórskiego.

MCHY I POROSTY
Czyli Bartosz Zaskórski. Pochodzi ze wsi Żytno. Rysuje, pisze i nagrywa muzykę elektroniczną oraz słuchowiska, tworzy obiekty. Wystawiał w kraju i za granicą, między innymi w CSW Zamek Ujazdowski, Galerii Piktogram, Galerii Henryk, BWA Bielsko-Biała, BWA Tarnów, BWA Bunkier Sztuki w Krakowie, CAC w Wilnie, Plato w Ostrawie. Jego prace znajdują się w kolekcji CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz Zachęty Sztuki Współczesnej w Szczecinie.
Jako Bartosz Zaskórski/Mchy i Porosty gra na ogół smutną, taneczną muzykę, utwory do przysypiania w autobusach oraz słuchowiska o dziwnych wsiach. Pod tą nazwą wydawał w kilku oficynach: Recognition Records, Brutaż, Transatlantyk, Kikimora Tapes czy Pointless Geometry. Nakładem wydawnictwa BDTA ukazały się kasety z jego słuchowiskami: Wsie (2015) oraz I tedy okazało się, że umarłem (2016). Zagrał kilkadziesiąt koncertów w kraju i za granicą.

WE WILL FAIL
We Will Fail to projekt Aleksandry Grünholz, artystki zajmującej się muzyką elektroniczną. Od początku roku współtworzy wraz z Jakubem Mikołajczykiem label Refined Productions. Po dwóch dobrze przyjętych przez krytykę albumach i koncertach w całej Europie i nie tylko, w zeszłym roku pojawiły się jej dwie epki: Schadenfreude, Very Urgent oraz pełen album Dancing. W swoich nagraniach często wykorzystuje nieoczywiste struktury rytmiczne oraz nagrania terenowe”.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.