Czechosłowackie fortyfikacje graniczne 1935-1938. Podróże z historią w tle

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 14 października 2019, 19:00

Ośrodek Kultury Norwida zaprasza na slajdowisko Tomasza Mierzwy pt. „Czechosłowackie fortyfikacje graniczne 1935-1938”, które odbędzie się w ramach cyklu Podróże z historią w tle. Wstęp wolny.

Czechosłowackie umocnienia wybudowane w latach 1935-1938 to jeden z najlepszych systemów umocnień budowany w Europie u schyłku lat trzydziestych XX w. To największe dzieło budowlane Republiki Czechosłowackiej do dzisiaj budzi podziw i zdumienie, że ten w sumie niewielki kraj w tak krótkim czasie był w stanie stworzyć system umocnień składający się z około 10 tysięcy obiektów. Zapraszamy na opowieść o wybranych obiektach tego niezwykłego założenia fortyfikacyjnego.

Podróże z historią w tle 
Podczas wycieczek i urlopowych podróży odwiedzamy wiele ciekawych miejsc. Podziwiając piękno przyrody lub zachwycając się wspaniałą architekturą czy klimatem zwykle mijamy często opuszczone, zdecydowanie mniej znane a także fascynujące miejsca związane z historią, zwłaszcza tą współczesną. O takich właśnie miejscach związanych głównie z architekturą militarną XIX i XX wieku na naszych slajdowiskach opowiadać będą pasjonaci tego typu turystyki. Być może te spotkania staną się inspiracją aby podczas kolejnego urlopu zrobić sobie np. krótką przerwę w plażowaniu i ochłodzić się w cieniu jakichś ciekawych fortyfikacji, które można odnaleźć nawet w najbardziej egzotycznych destynacjach.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.