Akademia Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Filmowe czwartki z kinem polskim to jedno z najpopularniejszych pasm wakacyjnego Bulwar[t]u Sztuki nad Zalewem Nowohuckim. Teraz Wakacyjną Akademię Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego mamy przez cały rok! Na Dużej Scenie Łaźni Nowej raz w miesiącu będziemy prezentować autorskie, ambitne filmy polskie, a każdy z seansów poprzedzi spotkanie z ich twórcami.

W październiku zobaczymy film „Wilkołak” w reżyserii Adriana Panka.

Jeden z najlepszych polskich horrorów ostatnich lat! Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci wyzwolonych z obozu Gross-Rosen zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Po okropieństwach wojny bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.

Przed seansem odbędzie się dyskusja Łukasza Maciejewskiego z reżyserem filmu.

 

udostępnij

więcej

  • Wstęp wolny
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.