Akademia Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Filmowe czwartki z kinem polskim to jedno z najpopularniejszych pasm wakacyjnego Bulwar[t]u Sztuki nad Zalewem Nowohuckim. Teraz Wakacyjną Akademię Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego mamy przez cały rok! Na Dużej Scenie Łaźni Nowej raz w miesiącu będziemy prezentować autorskie, ambitne filmy polskie, a każdy z seansów poprzedzi spotkanie z ich twórcami.

23 stycznia 2020
53 WOJNY
reż. Ewa Bukowska
Anka i Witek są kochającym się małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka coraz bardziej zatruwa jej rzeczywistość. Gdy on po raz kolejny wyjeżdża w rejony objęte wojną, ona zaczyna szykować się na najgorsze… „53 wojny” to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. /opis dystrybutora/

Przed projekcją odbędzie się spotkanie z reżyserką filmu Ewą Bukowską, które poprowadzi Łukasz Maciejewski – gospodarz cyklu Akademia Filmu Polskiego w Teatrze Łaźnia Nowa.

20 lutego 2020
7 UCZUĆ
reż. Marek Koterski
Radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

 

udostępnij

więcej

  • Wstęp wolny
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.