Kaczmarozmowy #4 – Malarstwo współczesne

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 22 marca 2019, 19:00

Czy słyszałeś kiedyś o Jacku Kaczmarskim? Może nawet znasz takie utwory jak: "Mury", "Obława" i "Sen Katarzyny II", ale nic poza tym? To idealna okazja by przyjść, posłuchać i poznać coś więcej!

To czwarta odsłona comiesięcznego wydarzenia literackiego opartego na twórczości Jacka Kaczmarskiego! Każde wydarzenie jest poświęcone pewnemu tematowi poruszanemu przez poetę w Jego twórczości.

Tematem czwartego wydarzenia będą piosenki napisane na podstawie lub inspirowane sztuką współczesną. Oprócz - tak jak zawsze - tekstów odtwarzanych piosenek będą dla Państwa dyspozycji obrazy, które przyczyniły się do powstania wiersza. Witkacy, Linke czy Gielniak - to tylko niektórzy artyści, których prace zostaną "wyśpiewane".

Najpierw przedstawiona będzie krótka biografia Jacka, a następnie będą odtwarzane utwory wybrane pod temat wydarzenia. Po wysłuchaniu każdego utworu będzie czas na dyskusję i próbę interpretacji. Rozmowa będzie mieć luźną formę - każdy z Państwa będzie mógł zabrać głos.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.