Marsz Pamięci z okazji 76. rocznicy likwidacji krakowskiego getta

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 17 marca 2019, 12:00

13 i 14 marca 1943 roku naziści zlikwidowali getto w Krakowie. Jak co roku w rocznicę tego dramatycznego wydarzenia zgromadzimy się na placu Bohaterów Getta w Podgórzu, aby przejść pod pomnik na terenie byłego KL Płaszów. Przejdziemy dokładnie tą trasą, która była dla wielu krakowskich Żydów ostatnią drogą - drogą ku śmierci. W ten sposób upamiętniamy żydowskich obywateli naszego miasta, którzy od wieków współtworzyli nasze miasto i zginęli tylko dlatego, że byli Żydami.

Idąc w Marszu Pamięci pokazujemy naszą pamięć o zgładzonej jednej czwartej mieszkańców naszego miasta, okazujemy szacunek dla ponad 700-letniej obecności Żydów w Krakowie, zakończonej w tak tragiczny sposób i do tego przez dziesięciolecia – zapomnianej, jak również pokazujemy triumf życia nad śmiercią.

Na Marsz zapraszają: Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa, Tadeusz Jakubowicz - Przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie oraz Janusz Makuch - Dyrektor Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.

Marsz Pamięci jest organizowany i finansowany we współpracy z Kancelarią Prezydenta Miasta Krakowa.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.