Pracownia Mistrza Twardowskiego

Festiwale teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Trzymająca w napięciu opowieść o piratach-rozbitkach, Emmie i Chudym Joe i pouczająca historia niegrzecznego Janka zamienionego w niedźwiedzia. Do tego, pełna kolorów adaptacja „Pchły Szachrajki” oraz wyjątkowe widowisko ze Smoczkiem Obiboczkiem i Skrzacikiem Pomponikiem w rolach głównych. A na finał nietuzinkowe przygody Paluszka i ciekawski miś Leopold, odkrywający magię zwykłych przedmiotów. Serdecznie zapraszamy – w dniach 14-29 marca 2019 r. – na festiwal teatralny dla dzieci „Pracownia Mistrza Twardowskiego”, organizowany przez Centrum Kultury Podgórza.

Teatralną przygodę rozpoczniemy spektaklem „Zupka z blaszanego kubka” (14.03/czwartek, godz. 10.00, CKP – Dwór Czeczów) – opowieścią o piratach-rozbitkach, Emmie i Chudym Joe, którzy po zatonięciu ich statku trafiają na bezludną wyspę. Próbują za wszelką cenę nie tylko wydostać się stamtąd, ale również wytrzymać w swoim towarzystwie – co nie jest łatwe, bo nigdy za sobą nie przepadali. Chudy Joe wpada jednak na świetny pomysł, dzięki któremu udaje mu się wywołać uśmiech na twarzy Emmy. Wspólnie znajdują też tajemniczą butelkę, z jeszcze bardziej zagadkową zawartością.

Drugą festiwalową propozycją będzie przedstawienie „Przygody Janka i złej czarownicy” (23.03/sobota, godz. 11.00, CKP – Klub Kliny) – bajkowa historia o walce dobra ze złem, w której czynny udział biorą mali widzowie, pomagając głównemu bohaterowi dokonywać właściwych wyborów. Niegrzeczny Janek za karę zostaje zamieniony w niedźwiedzia. Na szczęście spotyka dobrą i piękną Małgosię, która sprawia, że chłopiec postanawia zmienić swoje postępowanie. Na drodze do pozytywnej przemiany staje jednak zła czarownica, która za wszelką cenę stara się pokrzyżować jego plany. Czy Janek pokona przeciwności, zmieni się w dobrego chłopca i zdobędzie serce Małgosi? Przekonajcie się sami!

W „Pracowni Mistrza Twardowskiego” nie zabraknie również wyjątkowej, pełnej kolorów adaptacji „Pchły Szachrajki” – jednej z najzabawniejszych bajek Jana Brzechwy (23.03/sobota, godz. 15.00, CKP – Klub Piaskownica). Mała, krnąbrna i uwielbiająca psoty Pchełka zabierze dzieci w niezwykłą podróż po świecie, a przemierzając lądy i morza dostarczy najmłodszym widzom wiele emocji i niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i scenografia oraz wesołe piosenki z pewnością sprawią, że dzięki Pchle Szachrajce dzieci pokochają teatr.

W programie festiwalu znalazło się również widowisko pod tajemniczym tytułem „Co mogą smoki, a czego nie zaraz dowiesz się!”, łączące elementy teatru żywego aktora i teatru kukiełkowo-lalkowego (25.03/poniedziałek, godz. 10.00, CKP – siedziba główna). Dwaj główni bohaterowie – przyjaciele Smoczek Obiboczek i Skrzacik Pomponik – muszą się zmierzyć z takimi wyzwaniami jak kultura osobista, dobre wychowanie, a w szczególności czytanie i poznawanie książek oraz tajemnicza biblioteka. W zmaganiach towarzyszą im m.in. Pan Anatol Bibliotekarz Znakomity, Waldemar Ojciec Smok i Nauczyciel Papug. W czasie trwania spektaklu dzieci występują na scenie – stają się bohaterami bajki – a po jego zakończeniu poznają kulisy teatru.

Na finał proponujemy spektakle „Paluszek“ (27.03/środa, godz. 10.00, CKP – Klub Iskierka) oraz „Miś Leopold“ (29.03/piątek, godz. 10.00, CKP – siedziba główna). Pierwszy z nich to kameralne, pełne pozytywnych emocji przedstawienie, którego tekst jest luźno inspirowany historią o Tomciu Paluszku. Główny bohater – wyjątkowy chłopiec – wyrusza na spotkanie z przygodą, starając się sprostać nieszablonowym wyzwaniom jakie stawiają mu rodzice. Musi uratować wielką dżdżownicę przed złym ptaszyskiem, później rozweselić smutną księżniczkę zamkniętą w zamku, a wreszcie uchronić przed złodziejem skarb królewski. Ważnym elementem przedstawienia są piosenki. Miś Leopold – tytułowy bohater drugiego ze spektakli – wygląda jak zwykły pluszak, ale nie dajmy się zwieść pozorom! Gdy w domu nikogo nie ma ciekawski niedźwiadek wyrusza na poszukiwanie przygód. Na swojej drodze spotyka radio, wazon, czajnik i inne przedmioty. Wszystkie zawierają w sobie tajemnicę! Czy miś odkryje je wszystkie? Czy wraz z widzami przekona się, że zwykłe rzeczy mogą mieć magiczną moc? Akcja spektaklu skupia się na poznawaniu świata wszystkimi zmysłami. Miś Leopold patrzy, słucha, dotyka, wącha i smakuje. Spotkanie z każdym nowym przedmiotem jest okazją do kolejnego odkrycia. Przedstawienie rozwija dziecięcą wyobraźnię, wyostrza zmysły, rozbudza ciekawość świata i... jest świetną zabawą!

14.03/czwartek, godz. 10.00 (ok. 50 min)
„Zupka z blaszanego kubka” | Teatr Uszyty
Spektakl dla dzieci w wieku od 5 lat.
Miejsce: Centrum Kultury Podgórza – DWÓR CZECZÓW (ul. ks. J. Popiełuszki 36)

23.03/sobota, godz. 11.00 (ok. 45 min)
„Przygody Janka i złej czarownicy” | Teatr Lalek Pinokio
Spektakl dla dzieci w wieku od 3 lat.
Miejsce: Centrum Kultury Podgórza – KLUB KLINY (ul. Biskupa Albina Małysiaka 1)

23.03/sobota, godz. 15.00 (ok. 50 min)
„Pchła Szachrajka” | Teatr Żelazny
Spektakl dla dzieci w wieku od 3 lat.
Miejsce: Centrum Kultury Podgórza – KLUB PIASKOWNICA (ul. Łużycka 55, pawilon handlowy, I piętro)

25.03/poniedziałek, godz. 10.00 (ok. 70 min)
„Co mogą smoki, a czego nie zaraz dowiesz się!” | Teatr Otwarty TO
Spektakl dla dzieci w wieku 3-8 lat.
Miejsce: Centrum Kultury Podgórza – siedziba główna (ul. Sokolska 13)

27.03/środa, godz. 10.00 (ok. 50 min)
„Paluszek” | Teatr Chrząszcz w Trzcinie
Spektakl dla dzieci w wieku 5-9 lat.
Miejsce: Centrum Kultury Podgórza  – KLUB ISKIERKA (ul. Żywiecka 44)

29.03/piątek, godz. 10.00 (ok. 40 min)
„Miś Leopold” | Teatr Dzieci Zagłębia
Spektakl dla dzieci w wieku do 5 lat.
Miejsce: Centrum Kultury Podgórza – siedziba główna (ul. Sokolska 13)

udostępnij

więcej

  • www.ckpodgorza.pl
  • Bilet normalny – 15 zł/osoba. Bilet grupowy (minimum 10 osób): 10 zł/osoba (opiekun grupy: wstęp bezpłatny). Bilet dla posiadaczy Karty Juniora/karty Podgórze w Kulturze/Karty Seniora CKP: 10 zł/osoba. UWAGA: liczba miejsc jest ograniczona; w przypadku grup konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.