Cracow Art Week KRAKERS 2019

Festiwale sztuk wizualnych

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 8 kwietnia 2019 - poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Doroczny weekend galerii organizowany przez Fundację Wschód Sztuki wykonał w tym roku prawdziwy „skok” i przekształcił się w Cracow Art Week KRAKERS. Animatorzy przedsięwzięcia – zainspirowani czekającą nas w lipcu 50. rocznicą lądowania człowieka na Księżycu, a także gwałtownym rozwojem technologii w ostatnim półwieczu – zaproponowali uczestnikom przygotowanie wydarzeń zbudowanych wokół nowych mediów oraz możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji w sztuce. „Interesuje nas to, co twórcy myślą o przyszłości. Które teorie ich przekonują, jakie widzą możliwe drogi rozwoju. Jakie futurystyczne wizje czy utopie, wyrażające tęsknotę człowieka za lepszym światem, ich inspirują. (...) Fakt zdobycia kosmicznej perspektywy z pewnością otwiera wiele pól interpretacyjnych dla artystów i kuratorów” – czytamy w zapowiedzi Krakersa 2019, którego hasłem przewodnim jest właśnie SKOK.

Na miłośników sztuki czekają wernisaże i wystawy (ponad 70!), a także oprowadzania kuratorskie, warsztaty, wykłady, panele dyskusyjne oraz poprzedzone prelekcjami pokazy filmów science fiction. Cały tydzień potrwa też internetowa aukcja dzieł sztuki wystawionych przez uczestniczące w Krakersie galerie. Pomoc w poruszaniu się po rozsianych po całym Krakowie wydarzeniach zapewni centrum informacyjne w Pałacu Krzysztofory. (Dorota Dziunikowska, magazyn „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.