Światowy Dzień Kota: „KEDI” w MOS

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 17 lutego 2019, 15:00

W niedzielę, 17 lutego, z okazji Światowego Dnia Kota zapraszamy wszystkich miłośników tych wspaniałych zwierząt do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na specjalny pokaz filmu Kedi - sekretne życie kotów w reżyserii Ceydy Torun - fantastycznego dokumentu przedstawiającego największe tureckie miasto z kociej perspektywy.
Bohaterami Kedi - sekretne życie kotów są Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak. Zobaczymy z bliska ich codzienne przygody i spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem.
KEDI - SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW | KEDI
reż. Ceyda Torun, Turcja/USA 2016, 80’
Stambuł to miasto z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedyne w swoim rodzaju najprawdziwsze kocie imperium. Koty, mając w nim swoje wyjątkowe, zaszczytne miejsce, są nieodłączną częścią lokalnej społeczności. Żyją na styku dwóch światów – dzikiego i cywilizowanego: nie mają swoich właścicieli, ale każdego dnia towarzyszą mieszkańcom w chwilach smutku i radości. Bywają drapieżne, uparte, zdeterminowane, ale też wdzięczne, radosne i wierne. A tak naprawdę są najważniejszymi mieszkańcami Stambułu – ukrytym skarbem miasta, niestrudzonymi towarzyszami i nieoczywistym lustrem, w którym każdy może się przejrzeć. Wystarczy spojrzeć na świat z ich perspektywy.
Film wyświetlany będzie w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.