Aktywne czytanie. Okropny rysunek!

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 23 lutego 2019, 12:00

MOCAK zaprasza dzieci do 7. roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki „Okropny rysunek!” autorstwa Johanny Thydell, w przekładzie Katarzyny Skalskiej, z ilustracjami Emmy Adbåge (Wydawnictwo Zakamarki).

Tym razem będziemy towarzyszyć Ince – głównej bohaterce opowieści – w pokonywaniu przeciwności stojących na drodze do realizacji jej marzenia. Podczas zadań wykonywanych wspólnie z rodzicami i opiekunami odkryjemy wartość współpracy i wytrwałości. Poszukamy własnych twórczych inspiracji oraz sprawdzimy, co ułatwia, a co utrudnia pracę kredkami i farbami, ożywimy niewidzialne rysunki.

Na warsztatach „Aktywne czytanie” wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Johanna Thydell – jedna z najbardziej poczytnych szwedzkich autorek literatury dla młodzieży. Wiele jej książek zostało włączonych do szwedzkiego programu lektur szkolnych. Laureatka August Prize za przetłumaczoną na kilkanaście języków publikację dla młodzieży I taket lyser stjärnorna (Na suficie świecą gwiazdy). Okropny rysunek! jest jej pierwszą książką dla dzieci oraz pierwszym tytułem tłumaczonym na język polski.
Emma Adbåge – szwedzka pisarka i ilustratorka, autorka powieści, książek dla dzieci oraz materiałów dydaktycznych dla szkół podstawowych (dużym powodzeniem cieszy się jej książka Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę). Jest jedną z najbardziej uznanych szwedzkich ilustratorek młodego pokolenia, laureatką licznych nagród, jej książki tłumaczone są na język polski.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.