Rodzinne niedziele w Muzeum Archidiecezjalnym

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Poprzez kreatywną zabawę dzieci wraz z rodzicami poznają historię i kulturę państwa polskiego. Na podstawie specjalnie przygotowanego, dostosowanego do wieku, programu warsztatów edukacyjnych dzieci zapoznają się z tematyką wystawy, poznają nowe pojęcia oraz przyswajają fakty historyczne związane z okresem poprzedzającym pierwszą wojnę światową. Ćwiczenia plastyczne mają na celu pobudzenie wyobraźni, edukację poprzez aktywne zadania wykonywane na przestrzeni ekspozycji.

Warsztaty edukacyjne odbywają się w godzinach od 12:00 do 16:00. Stanowiska plastyczne znajdują się w trzech salach wystawienniczych – zwiedzający mogą systematycznie przyłączać się do zabawy.

MATKA BOSKA KRÓLOWA POLSKI
Dlaczego Matka Boska nosi koronę? Dlaczego Maria nazywana jest Królową Korony Polskiej? Co wspólnego ma Matka Boska ze śniegiem i dlaczego nazywana jest Ostrobramską? Na te i inne pytania związane z osobą Marii postaramy się odpowiedzieć podczas zajęć edukacyjnych skierowanych do dzieci i ich rodziców.

GDY NIE BYŁO FOTOGRAFII… PORTRET
En face, en trois quarts, en pied, profil perdu – w jakim ujęciu przedstawione zostały tajemnicze damy na portretach zdobiących ściany Gabinetu Historycznego? Dlaczego Ci Panowie są tacy poważni? Na kogo spogląda Jan Zamoyski? A może potrafisz rozpoznać Mikołaja Kopernika? Posługując się przykładami eksponowanymi w tzw. Gabinecie Historycznym porozmawiamy o typach oraz roli portretu.

ŚWIĘTY ŁATWIEJ ROZPOZNAWALNY, CZYLI O ROLI ATRYBUTU
Co św. Jacek ma wspólnego z pierogami? Kim jest tajemnicza postać towarzysząca św. Stanisławowi? Czy aby na pewno znasz swojego świętego patrona? Zagrajmy w grę i nauczmy się rozpoznawać świętych po ich atrybutach.

PODRÓŻE, LITERATURA, SPORT… CZYLI NIE TYLKO KREMÓWKI
Jak swój wolny czas spędzał Karol Wojtyła zanim został papieżem? Czy przyjmował gości? Jaki był jego ulubiony sport? Spójrz na wyposażenie pokoju, w którym mieszkał Karol Wojtyła, zagraj w grę i poznaj papieża Polaka.

Warsztaty edukacyjne towarzyszą wystawie czasowej Polonia Sacra i odbywają się w Gmachu Muzeum przy ul. Kanoniczej 19-21. Udział w warsztatach możliwy jest po wcześniejszej rejestracji mailowej lub telefonicznej. Muzeum zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć muzealnych w sytuacji, kiedy liczba zgłoszonych uczestników nie przekracza 5 osób.
Czas trwania zajęć: 1h-1,5h.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.