Spacery, nie tylko historyczne: Emil Godlewski junior – naukowiec i społecznik

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 21 lutego 2019, 13:00

Cholera, ospa, czerwonka. Jaglica, gruźlica i dur brzuszny. Epidemie, schroniska dla dzieci i szpitale. Narodowa demokracja i blok katolicki. A pośród tego wszystkiego jeden człowiek i wiele jego odznaczeń. Na pewno go nie znacie i również na pewno warto go poznać. Wkraczamy w XX wiek – trudny, ale i bardzo ciekawy okres dwudziestolecia międzywojennego.

Prowadzący: Piotr Filipowski – realizator w Krakowskim Forum Kultury, magister historii z wieloletnim doświadczeniem w pracy z seniorami oraz osobami z niepełnosprawnościami. Współtwórca i koordynator projektów o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

***
Spacery tropem ważnych, a często mało znanych Krakowian. Zastanawiało Was kiedyś gdzie przebywali, co robili i czym się interesowali byli prezydenci, działacze i artyści krakowscy? Okazuje się, że Ci często zapomniani ogromnie wpłynęli nie tylko na rozwój naszego miasta, ale przede wszystkim na jego mieszkańców – stając się inspiracją wielu podjętych inicjatyw i wydarzeń. Będziemy spacerować, rozmawiać i eksplorować miejsca – nie tylko tych znanych, ale również niejednoznacznych, a nawet kontrowersyjnych postaci.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.