Juwenalia UEK 2019

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 9 maja 2019, 16:30

„It’s all about YOUwenalia!

Juwenalia UEK to jedna z najbardziej oczekiwanych imprez wśród społeczności studenckiej Krakowa. Jest ona w całości tworzona przez studentów dla studentów, o czym świetnie przypomina tegoroczne hasło przewodnie XI edycji wydarzenia – »It’s all about YOUwenalia«.

Co roku Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego zamienia się w teren festiwalowy i wypełniany jest po brzegi pasjonatami różnorodnych stylów muzycznych. Różnorodność to odpowiednie słowo, które opisuje Koncert Główny, ponieważ każdy może znaleźć coś odpowiadającego własnym gustom”.

ARTYŚCI

Paluch
Paluch, a właściwie Łukasz Paluszak to mocno związany z poznańską sceną raper. Artysta zadebiutował w 2004 roku materiałem Życie jest piękne. Niedługo potem dołączył do grupy Aifam, z którą nagrał wydany w grudniu 2005 krążek Nasza rewolucja. Wkrótce raper zaczął prace nad kolejnym krążkiem. W Polsce albumy Palucha rozeszły się w ponad 350-tysięcznym nakładzie, co świadczy o jego wciąż rosnącej popularności na scenie hip-hopowej. Raper poza solową działalnością artystyczną prowadzi wytwórnię płytową B.O.R. Records, która odnosi niemałe sukcesy. Jednym z nich jest niesłabnąca popularność najnowszej płyty Czerwony dywan, wydanej pod koniec 2018 roku.

Krzysztof Krawczyk
Krzysztof Krawczyk to obdarzony charakterystycznym barytonowym głosem polski piosenkarz, gitarzysta oraz kompozytor. Były wokalista legendarnego zespołu Trubadurzy, od 1973 roku artysta solowy. Zyskał sobie sympatię wielu pokoleń na całym świecie za sprawą nieśmiertelnych utworów: Parostatek, Mój przyjacielu, Ostatni raz zatańczysz ze mną czy Chciałem być.

Sarius
Na rynku zadebiutował w 2013 roku, wydanym nakładem Asfalt Records, albumem Blisko leży obraz końca. Od tamtego momentu konsekwentnie buduje swoją pozycję na scenie, a przełomowym krążkiem okazał się dla niego zeszłoroczny Antihype, który został wydany w jego własnym labelu.

Pawbeats
Pawbeats, czyli Marcin Pawłowski, to kompozytor, multiinstrumentalista oraz producent muzyczny. Reprezentant bydgoskiej sceny od 2005 roku. Wyprodukował kilkadziesiąt albumów związanych z muzyką rozrywkową oraz hip-hopem, z których kilkanaście uzyskało status złotej oraz platynowej płyty. Na autorskich projektach współpracował z wykonawcami z różnych gatunków muzycznych (Justyna Steczkowska, Natalia Nykiel, Monika Borzym, Krzysztof Herdzin oraz KęKę, Quebonafide, Dwa Sławy, Tede, Zeus, Miuosh, Pih, Kali, Bisz, Rahim).

Filatov i Karas
Dwaj producenci muzyki elektronicznej, autorzy tekstów oraz didżeje pochodzący z Moskwy. Gościli na najbardziej znanych festiwalach (Tomorrowland, WKND Festival, Tinderbox, NRJ Air). Sławę przyniósł im remiks utworu The Good, The Bad and Crazy francuskiej piosenkarki Imany. Przez 10 tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu rosyjskiej listy iTunes, by następnie pokryć się platyną. W zachodniej Europie rozgłos przyniósł im singiel Time Won’t Wait for Us, który obecnie ma ponad 70 mln odtworzeń na YouTube.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.