Oscarowa Noc Filmowa 2019 w Kinie Agrafka

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 22 lutego 2019, 22:15 - sobota, 23 lutego 2019

W piątek, tuż przed rozdaniem Nagród Akademii na ekranie Kina Agrafka obejrzycie filmy nominowane do prestiżowej nagrody filmowej.

W programie:
GDYBY ULICA BEALE UMIAŁA MÓWIĆ | If Beale Street Could Talk
reż. Barry Jenkins, USA 2018, 120'
Osadzona w Harlemie lat siedemdziesiątych XX wieku love story, będąca poruszającą opowieścią o wielkiej miłości dwojga młodych ludzi, a zarazem opowieścią o nierozerwalnych więziach afroamerykańskiej rodziny. Całość opowiedziana jest z perspektywy dziewiętnastoletniej Tish, przyszłej żony Alonza Hunta, znanego pod artystycznym pseudonimem Fonny. Od dzieciństwa byli przyjaciółmi, później oddaną sobie parą, marzącą o wspólnej przyszłości. Ale Fonny zostaje zaaresztowany za przestępstwo, którego nie popełnił.
Nominacje: Najlepsza Aktorka Drugoplanowa: Regina King, Najlepszy Scenariusz Adaptowany, Najlepsza Muzyka Oryginalna,

KAFARNAUM | Capharnaüm
reż. Nadine Labaki, Liban/USA 121'
Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów, odmalowanych w "Kafarnaum" z niezwykłą intensywnością. Zgodnie z tytułem, oznaczającym "chaos", "bezład", "gmatwaninę", dzielnica uderza nadmiarem: rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów.
Nominacja: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny

GREEN BOOK |Green Book
reż. Peter Farrelly, USA 2018, 130'
Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli.
Nominacje: Najlepszy Film, Najlepszy Scenariusz Oryginalny, Najlepszy Montaż

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.