Postcards from Arkham, Et Moriemur, Death Has Spoken: A Mile Beneath the Ocean Tour

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 11 maja 2019, 19:00

A Mile Beneath the Ocean Tour to kolejna z naszych muzycznych przypowieści – tym razem zapraszamy was do odwiedzenia barwnego świata Lovecraft’owskiego mistycyzmu wymieszanego z widmem nieuchronnej śmierci.
The Hanged Men Booking przedstawia sztukę autorstwa młodej czeskiej fali pod postacią ubiegłorocznych uczestników festiwalu Prog In Park w Warszawie, czyli Postcards from Arkham oraz doom metalowego Et Moriemur wspieranych w Polsce przez białostocką formację Death Has Spoken. Progresywno-doom metalowa karawana zawita do czterech polskich i trzech czeskich miast już na początku kwietnia.

Postcards From Arkham (CZ)
Czesi z Postcards From Arkham podbiją serca fanów mieszanką progresywnego, atmosferycznego metalu z post-rockiem, a nawet muzyką filmową. W ich tekstach usłyszymy fascynacje twórczością H.P. Lovecrafta czy Edgara A. Poe. Zespół z Havířova ma na koncie już cztery albumy studyjne – Oceanize (2012), ÆØN5 (2015), Manta (2017) oraz najnowsze dzieło zatytułowane Spirit z 2018 roku. Muzycy już raz mieli okazje zaprezentować się przed polską publiką u boku takich gwiazd jak Ihsahn, Leprous czy Tides from Nebula podczas festiwalu Prog in Park II w warszawskiej Progresji. Zespół krótkim setem zdołał zaskarbić sobie sympatię polskich fanów progresywnego grania, co zaowocowało powrotem Postcards from Arkham do naszej ojczyzny… już w roli headlinera. Podczas trasy usłyszymy fragmenty nowego albumu pt. Oakvyl, którego premiera zaplanowana jest na 2019 rok.

Szczególnie polecamy fanom: God Is An Astronaut, If These Trees Could Talk

Et Moriemur (CZ)
Czyli „i umrzemy” – to wiele wyjaśnia. Choć jeszcze więcej o Et Moriemur powie wam fakt, że młodzi Czesi swój ostatni, już trzeci w dorobku, album zatytułowany Epigrammata wydali w barwach międzynarodowej wytwórni Transcending Obscurity Records. Krążkiem wydanym w 2018 roku zespół zdobył uznanie krytyków na całym świecie, czyniąc z Et Moriemur jeden z najbardziej perspektywicznych doom metalowych zespołów w Czechach. Zespół poczyna sobie coraz śmielej, dzieląc się z fanami pogrzebowego grania niemalże „ścieżkę dźwiękową” do codziennego, pełnego absurdów świata.

Szczególnie polecamy fanom: Evoken, Ahab

Death Has Spoken (PL)
Białostoccy doom metalowcy dzielą swoich fanów na dwie grupy – tych, którzy kręcą młyn w do niemalże funeral metalowych temp oscylujących w okolicach 90 BPM i tych, dla których występ Death Has Spoken jest niczym mroczny rytuał – lub zgodnie z nazwą, przemówieniem śmierci.

Zespół będzie promować swój debiutancki album pt. Fade, ale na pewno nie zabraknie kilku nowych numerów, które znajdą się na drugim krążku, którego premiera zaplanowana jest na 2019 rok.

Szczególnie polecamy fanom: My Dying Bride, Katatonia, Doom:VS

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.