Filmvisning #2: „Granica” – pokaz przedpremierowy

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 12 lutego 2019, 20:45

Drugi już w tym roku #filmvisning, czyli seans organizowany przez Skandynawistyczne Koło Naukowe UJ oraz Kino Paradox w ramach cyklu pokazów kina skandynawskiego.  Tym razem zabieramy Was w nieco baśniowy świat przedstawiony w thrillerze „Granica” (reż. Ali Abbasi). Czy sam fakt, że był to tegoroczny szwedzki kandydat do Oscara oraz został NOMINOWANY w kategorii najlepsza charakteryzacja, nie jest wystarczająco zachęcający?

„Wymykająca się wszelkim klasyfikacjom gatunkowym historia koncentruje się na losach szwedzkiej celniczki Tiny z niesamowitym zmysłem powonienia, która wikła się w skomplikowaną moralnie relację z podejrzanym włóczęgą. Czy jej niepokój jest słuszny? Dokąd zaprowadzi śledztwo? Pewne szczególne cechy obojga bohaterów od razu rzucają się w oczy. To nie będzie zwyczajna love story… Na pewno nie. W postać Tiny wcieliła się znakomita szwedzka aktorka Eva Melander, gwiazda serialu kryminalnego Rebecka Martinsson, znana polskim widzom z kinowych thrillerów Stado i Hipnotyzer.” / opis dystrybutora (Aurora Films)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.