Gdzieś na ulicy nienazwanej... – pieśni Piwnicy pod Baranami

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 1 maja 2019, 20:00

PIWNICA pod BARANAMI zaprasza na recital Agaty Ślazyk „Gdzieś na ulicy nienazwanej..." czyli Pieśni Piwnicy pod Baranami!

W programie usłyszycie pieśni zwane "piwnicznymi hymnami", stanowiące najbardziej rozpoznawalny fragment historii legendarnego miejsca. Zabrzmią kompozycje zainspirowane poezją Bolesława LEŚMIANA, Haliny POŚWIATOWSKIEJ, Wiesława DYMNEGO i Agnieszki OSIECKIEJ. W programie koncertu pojawią się utwory Zygmunta KONIECZNEGO – m.in. „Taka głupia to ja już nie jestem”, „Jaki śmieszny jesteś pod oknem”, piwniczny hymn – „Ta nasza młodość”, utwory Jana Kantego PAWLUŚKIEWICZA – m.in. „Pejzaż horyzontalny”, Andrzeja NOWAKA „Niebieska patelnia”. „Sonet 49” Wiliama SZEKSPIRA z muzyką Piotra WALEWSKIEGO – kompozytora m.in. słynnych „Dezyderatów” - w wykonaniu Agaty nabiera nowego blasku. Usłyszymy także utwory, z którymi Agata Ślazyk pojawiła się w Piwnicy. Takie, które stały się jej artystyczną wizytówką, jak choćby pieśń do wiersza Światopełka Karpińskiego „Groteska o grajku i wiolonczeli”, z której zaczerpnięty jest tytuł recitalu.

AGATA ŚLAZYK jest artystką, która łączy w sobie wielki temperament z ogromną wrażliwością oraz wybitnym warsztatem wokalnym. Proponuje w swoich koncertach niezwykłe spektrum nastrojów, od delikatnych ballad, które śpiewa akompaniując sobie na gitarze, po dynamiczne, wręcz rockowe kompozycje. Koncertowała w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Austrii. Piosenki z autorskiej płyty: "Znów za długo spałam", "To daje mi pewność", „Z sercem na dłoni”, dzięki głosom słuchaczy znalazły się na szczycie Alternatywnej Listy Przebojów Radia Kraków.
Recital złożony z piwnicznych utworów jest naturalną konsekwencją czasu spędzonego w legendarnym kabarecie. Artystka wybrała z piwnicznego archiwum pieśni, które w pełni zgadzają się z jej emocjami i doświadczeniem. Połączenie temperamentu z wrażliwością wokalistki owocuje tym, że znane piwniczne utwory uzyskują świeży, oryginalny, niezwykle przejmujący wyraz.

Na scenie będą towarzyszyli artystce:

  • Tomasz Kmiecik – fortepian
  • Michał Chytrzyński – skrzypce
  • Krzysztof Wyrwa – gitara basowa
  • Michał Peiker – perkusja

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
REGULAMIN:
1. Bilety dostępne są w barze Piwnicy pod Baranami, Rynek Główny 27 oraz ON-LINE: www.evenea.pl
2. Nie przyjmujemy rezerwacji telefonicznych.
3. Koncert odbędzie się na sali koncertowej Piwnicy pod Baranami.
4. Miejsca są nienumerowane.
5. Przed koncertem zapraszamy Państwa do szatni (na sali jest gorąco).
6. Na salę koncertową można wnosić napoje i alkohol zakupiony w barze Piwnicy pod Baranami.
7. W związku z punktem 4., 5. i 6. zapraszamy na koncert z odpowiednim wyprzedzeniem. Po rozpoczęciu koncertu i zgaszeniu świateł zajmowanie wybranych dowolnie miejsc jest niemożliwe. Osobom spóźnionym, które nie wejdą na salę, nie zwracamy kosztów biletu.
8. Na widownię zaczniemy Państwa wpuszczać na 25 minut przed rozpoczęciem koncertu.
9. W razie odwołania koncertu z winy organizatora lub artystów zwracamy Państwu 100% poniesionych kosztów za bilety. Nie zwracamy kosztów dojazdu etc.
10. Zakup biletu oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

udostępnij

więcej

  • 2252540388292918
  • 40zł - przedsprzedaż (I pula), 50zł - przedsprzedaż (II pula) oraz w dniu koncertu. DOSTĘPNE w PIWNICY pod BARANAMI, Rynek Główny 27, w barze otwartym od 11:00 do północy co najmniej oraz on-line
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.