Kazimierz Kutz in Memoriam w CKŻ

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Program „Kazimierz Kutz in Memoriam” rozpocznie wykład prof. Tadeusza Lubelskiego – historyka i krytyka filmu z Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, który odbędzie się we wtorek, 5 lutego, o godz. 18.00.

W środę, 6 lutego zobaczymy film fabularny w reżyserii Kazimierza Kutza pt. „Krzyż walecznych” z 1959 r. Dzień później wyświetlony zostanie film „Nikt nie woła” z 1960 r. Na poniedziałek, 11 lutego zaplanowano początek projekcji filmu „Ludzie z pociągu” z 1961 r. Dzień później zobaczymy „Upał” z 1964 r., a w środę, 13 lutego – „Ktokolwiek wie” z 1966 r. W poniedziałek, 18 lutego rozpocznie się projekcja filmu „Sól ziemi czarnej” z 1969 r., a we wtorek wyświetlona zostanie „Perła w koronie” z 1971 r. Na środę, 20 lutego zaplanowano seans filmu „Paciorki jednego różańca” z 1979 r., a na czwartek, 21 lutego – filmu „Śmierć jak kromka chleba” z 1984 r. W ostatni poniedziałek lutego obejrzymy film „Zawrócony” z 1984 r., a we wtorek, 26 lutego – „Do piachu” – sztukę Tadeusza Różewicza z teatru TV, w reżyserii Kazimierza Kutza.

Kazimierz Kutz urodził się 16 lutego 1929 r. w Szopienicach, zmarł 18 grudnia 2018 r. w Warszawie. Był reżyserem filmowym, teatralnym i telewizyjnym, scenarzystą filmowym, publicystą, pisarzem oraz politykiem – współpracownikiem opozycji demokratycznej w PRL, a także posłem i senatorem. Wyreżyserował ponad dwadzieścia filmów fabularnych. Był dwukrotnym laureatem Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.