Szkwałowiska: Chorwacja poza sezonem

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 17 lipca 2019, 20:00

Chorwacja to kraj, którego główną atrakcją są złociste plaże, palmy oraz piękne górskie krajobrazy. To już nasza tradycja, że przy końcu sezonu żeglarskiego wybieramy się właśnie w te rejony. Atutem terminu październikowego jest brak tłumów, gdzie morze nadal kusi swoją temperaturą (ok. 23 Celcjusza), a my zawsze wracamy opaleni. Postaramy się zarówno za pomocą zdjęć, jak i filmów oddać niesamowity klimat i atmosferę panującą w tej części Europy. Inny świat – bogaty w przydomowe winnice, zapierającą dech w piersiach architekturę i cudowne kamienne uliczki – to coś, co musicie zobaczyć!

Zwiedzania nie ograniczyliśmy tylko do jachtowych i pieszych podróży. Zawsze staramy się wynająć samochody, quady czy skutery aby jeszcze pełniej móc chłonąć zjawiskowe widoki Chorwacji. Chorwację z lądu znasz jak własną kieszeń? Myślisz, że nic Cię w niej nie zaskoczy? Pewne widoki zarezerwowane są tylko dla żeglarzy

Piotr Krawczyk i Sławek Pęgiel - dwaj nowi kapitanowie MKM Szkwał. Młodzi, ambitni i pełni zapału. Cały czas szkolą swoje umiejętności i chłoną nowinki. Wróżymy im świetlaną przyszłość żeglarską.

***
Szkwałowiska – to cykl żeglarskich slajdowisk opowiadający o rejsach członków naszego klubu MKM Szkwał. Jesteśmy pasjonatami żeglarstwa, podróżowania oraz czerpania z życia pełnymi garściami.
Pragniemy dzielić się naszą pasją i zwariowanymi przygodami z innymi.  Każde slajdowisko podzielone jest tak, aby zainteresować niezainteresowanych, rozkochać podróżników w żeglowaniu, a żeglarzy wyposażyć w nową wiedzę na temat charteru jachtu oraz niedogodności jakie mogą w związku z tym wystąpić.  Oprócz podziwiania fauny i flory otrzymasz praktyczną wiedzę, o tym czego można się spodziewać żeglując czy podróżując w tamte rejony. Co ze sobą zabrać z Polski, czego unikać, co jest 'must have' do zwiedzenia oraz ile to wszystko kosztuje?

Dziennik pokładowy nastepnych spotkań:
☀ 13.02 – Wyspy Kanaryjskie okiem żeglarzy i podróżników | Marcin Filipiak
☀ 13.03 – Ż jak żaglowiec | Michał Turek
☀ 10.04 – Let’s Majorka | Łukasz Pudełko
☀ 15.05 – Dzikie Karaiby - śladami Jacka Sparrowa | Jan Olszewski
☀ 19.06 – Seszele – smak raju i rumu | Jakub Sepielak
☀ 17.07 – Chorwacja po sezonie | Sławek Pęgiel, Piotr Krawczyk

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.