Moscow City Ballet: Giselle

Spektakle taneczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 5 kwietnia 2019, 19:00

Słynny rosyjski Moscow City Ballet, znany także jako Balet Smirnova, już niebawem ponownie wystąpi w Centrum Kongresowym ICE Kraków! Z okazji jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej Moscow City Ballet zaprasza 5 kwietnia na premierę widowiska Giselle.

Giselle to jeden z najsłynniejszych baletów romantycznych – pełnen niesamowitości, grozy i korowodów tańczących zjaw przyobleczonych w tiulowe suknie. Wiejska dziewczyna Giselle zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu. Książę nie może ożenić się z ubogą panną, ma już zresztą narzeczoną. Gdy prawda wychodzi na jaw, Giselle umiera z rozpaczy i dołącza do duchów dziewcząt, które zmarły przed ślubem. Nocą, w scenerii leśnego cmentarza, Giselle powstaje z grobu i jeszcze raz spotyka Alberta, którego na miejsce jej spoczynku przywiodły wyrzuty sumienia. Młodzieniec jest jednak w niebezpieczeństwie…

udostępnij

więcej

  • 129-169 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.