4. Lions World Song Festival for the Blind "Sounds from the Heart"

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 14 listopada 2019 - sobota, 16 listopada 2019

Odbywający się co dwa lata Lions World Song Festival for the Blind stwarza możliwość międzynarodowego spotkania wokalistów niewidomych i niedowidzących, a także – jak przekonują organizatorzy – wspiera „budowanie świadomości skali potrzeb ludzi z problemami wzroku”. Podczas tegorocznej, czwartej edycji festiwalu usłyszymy finalistów na występach eliminacyjnych w Radiu Kraków (14 i 15 listopada), zwycięzcy zaś zaprezentują swoje piosenki na koncercie galowym w Teatrze im. J. Słowackiego 16 listopada.

14 listopada 2019, 18.00
Radio Kraków
Koncert finalistów, cz. I
wstęp wolny

15 listopada 2019, 18.00
Radio Kraków
Koncert finalistów, cz. II
wstęp wolny

16 listopada 2019, 17.30
Teatr im. J. Słowackiego
Koncert galowy
wstęp wolny za wejściówkami: festival@lionsfestival.org

W trzech edycjach Festiwalu (2013 - 2017) wzięło udział aż W poprzednich edycjach wystąpiło łącznie 68 wokalistów z 20 krajów i 4 kontynetów: Belgii, Czech, Francji, Gambii,Ghany, Gruzji, Holandii, Islandii, Litwy, Maroka, Meksyku, Polski, Rosji, Rumunii, Szwecji, Słowacji, Ukrainy, USA, Węgier i Włoch. Wszystkie edycje pozostawiły niezapomniane emocje i wspomnienia.
Wpisując się w priorytetowy program Lions Clubs International Foundation SightFirst krakowskie Kluby Lions zainicjowały powstanie Światowego Festiwalu Piosenki dla Niewidomych „Głos z serca”. To jest nasz sposób na budowanie świadomości skali potrzeb ludzi z problemami wzroku. Konkurs jest dedykowany utalentowanym wokalistom z dysfunkcją wzroku – niewidomym lub niedowidzącym, którzy nie funkcjonują w środowisku profesjonalnych muzyków. Dzięki konkursowi mogą zostać zauważeni i rozpocząć prawdziwą karierę zawodową.Miejscem Festiwalu jest Kraków, miasto wyróżnione przez Komisję Europejską w finale konkursu  Access City Award  2011 za inicjatywy ułatwiające życie osobom niepełnosprawnym.  Do osiągnięć Krakowa w tym zakresie należy m.in. stworzenie specjalnej trasy turystycznej dla niewidomych, która dzięki makietom, mapom i technologii GPS udostępnia dziedzictwo kulturowe Krakowa także osobom niepełnosprawnym.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.