Rekonstrukcja zbrodni. Dr Gawliński gościem #opartenafaktach

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 31 stycznia 2019, 18:00

Kolejne spotkanie cyklu #opartenafaktach poruszy drastyczną tematykę: miejsce zbrodni, oględziny zwłok, ustalanie wersji zdarzenia, typowanie sprawcy. Dr Andrzej Gawliński opowie o czynnościach sprawców zabójstw, śladach, przebiegu mechanizmu zgonu. Zaprezentuje także autentyczne zdjęcia z miejsc zbrodni oraz odpowie na Wasze pytania.

WSTĘP TYLKO DLA OSÓB DOROSŁYCH!

Dr Andrzej Gawliński - prawnik, kryminalistyk, certyfikowany suicydolog. Autor bloga naukowego kryminalistyczny.pl. Dyrektor Centrum Kryminalistyki i Medycyny Sądowej. Wiceprzewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu kryminalistyki, medycyny sądowej i prawa. W tym 3 książek – o przestępstwie namowy i pomocy w samobójstwie oraz czynnościach sprawcach zabójstw podejmowanych ze zwłokami.
Jego zainteresowania naukowe i problematyka badawcza skupiają się głównie wokół samobójstw oraz kryminalistycznej i sądowo-lekarskiej rekonstrukcji zdarzenia (w skrócie – co było przyczyną śmierci o charakterze gwałtownym, w jaki sposób przebiegał mechanizm zgonu, wreszcie – czy obrażenia ujawnione na zwłokach zadane były przez zmarłego, czy może przez osobę trzecią). W samobójstwach interesuje go w szczególności zagadnienie samobójczej intencji i wpływ osoby trzeciej na decyzję człowieka o odebraniu sobie życia oraz na konkretne działanie podejmowane przeciwko sobie przez samobójcę.
Zbadał ponad pół tysiąca zabójstw, skupiając się na manipulacjach sprawców ze zwłokami w postaci pozbywania się ich i pozorowania samobójstwa.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.