Weekend dla Klimatu

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 1 lutego 2019 - niedziela, 3 lutego 2019

Fundacja Aeris Futuro, Ambasada Krakowian oraz SLOT Kraków zapraszają w dniach 1-3 luty na Weekend dla klimatu w Krakowie - szereg wydarzeń poświęconych potrzebie ochrony klimatu oraz rozbudzeniu społecznej aktywności proekologicznej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

To, że klimat się zmienia wie lub czuje prawie każdy, ale czy każdy z nas ma na to wpływ i co może z tym faktem zrobić to już nie jest takie oczywiste – tłumaczy Joanna Mieszkowicz z Fundacji Aeris Futuro, współorganizatorka imprezy. I dodaje - dlatego warto wziąć udział w Weekendzie dla klimatu, aby przekonać się, że warto działać dla ochrony klimatu i nie jest to bardzo trudne.

Weekend dla klimatu będzie okazją do wysłuchania ekspertów oraz do spotkania z bardzo ciekawymi ludźmi, dla których temat ochrony klimatu ma znaczenie – wyjaśnia Joanna Żyłowska z Ambasady Krakowian, gospodarz i współorganizator wydarzenia.

W programie min.: wykłady i panele dyskusyjne, prezentacja filmu, moderowane dyskusje w grupach, warsztaty dotyczące działań lokalnych, muzyczny wieczór.

Harmonogram wydarzeń:

Piątek 1.02, 18.00-21.00
18.00 Wykład Marcina Popkiewicza
Marcin Popkiewicz - fizyk, analityk megatrendów, popularyzator nauki, redaktor portalu Nauka o Klimacie, autor książek "Świat na rozdrożu" oraz "Rewolucja energetyczna. Ale po co?", współautor "Nauka o klimacie" /Nauka o klimacie
20.00 Panel dyskusyjny Marcina Popkiewicza i Andrzeja Łazęckiego, Zastępcy Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej UMK

Sobota 2.02, 16.00-21.00
16.00 "Wyzwania globalne i lokalne" - w temat wieczoru wprowadzi nas Joanna Mieszkowicz - prezes Fundacja Aeris Futuro
16.30 Pokaz filmu ‘Human Energy’. To pierwsza opowieść o ruchu spółdzielni opartych o odnawialne źródła energii w 12 krajach w Europie. Film pokazuje, jak można wyprodukować zupełnie nową formę czystej energii.
Zapowiedź: https://vimeo.com/260883557
18.00 Lokalny aktywizm klimatyczny - wymiana dobrych praktyk i pomysłów. Moderatorem wydarzenia będzie Joanna Mieszkowicz - prezes Fundacja Aeris Futuro
Swoją wiedzą i inicjatywami podzielą się m.in.:
- Joanna Mieszkowicz - Kreatywnie dla klimatu - Kraków dla klimatu, lokalne działania proklimatyczne Fundacja Aeris Futuro.
- Radek Wroński - Społeczna elektrownia dla Krakowa. Radosław Wroński to aktywista miejski, promotor energetyki obywatelskiej, który zbudował w Krakowie elektrownię fotowoltaiczną na dachu bloku, którym mieszka.
- Kasia Guzek - Lokalny aktywizm klimatyczny - jak ruszyć tłumy na rzecz działań dla klimatu. Kasia Guzek to rzeczniczka prasowa i koordynatorka działu komunikacji Greenpeace Polska.
- Waldemar Boczar - Ogrody deszczowe. Waldemar Boczar to zwycięzca Climathonu 2018 w Krakowie, Ambasador Budżetu Obywatelskie Krajowa, działacz społeczny.
- Piotr Cieśla - Czym jest ruch Earth Strike i dlaczego warto dołączyć do krakowskiego strajku dla Ziemi. Piotr Cieśla to z wykształcenia geograf, aktywista klimatyczny, absolwent projektu Strażnicy Klimatu prowadzonego przez Pracownię na Rzecz Wszystkich Istot.

Niedziela 3.02, 16.00-21.00
SLOT Kraków
13.30-16.15 DUŻA SALA
Warsztaty kreatywnego pisania Loesje (Loesje Poland)
15.30-17.00 MAŁA SALA
Wspólne szycie torebek na warzywa z firanek #zerowaste ♥ (poprowadzi i z tajnikami szycia pomoże Daga Julia Ka)
17.00-18.00 DUŻA SALA
Prezentacja o Spitsbergenie
18.15-19.30 DUŻA SALA
Podsumowanie tematów i wniosków płynących z tego weekendu
20.00-22.00
Wieczór muzyczny (zagra min. Karol Ochodek)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.