Bulleitproof: Schlippenbach/Narvesen Duo

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 20 stycznia 2019, 20:00

W niedzielę, 20 stycznia, w krakowskim klubie Alchemia zagra Schlippenbach/Narvesen Duo w składzie: Alexander von Schlippenbach (fortepian), Dag Magnus Narvesen (perkusja).

W Schlippenbach/Narvesen Duo dwa potężne głosy z dwóch różnych pokoleń muzyki improwizowanej łączą się, tworząc jeden niepowtarzalny głos. Przez to wyjątkowe połączenie duet potrafi stworzyć dynamiczne i subtelne dźwięki w energicznie rozwiniętych, odważnych muzycznych kompozycjach, w których uważny słuchacz będzie potrafił zauważyć złożoność improwizacji.

Pianista Alexander von Schlippenbach (ur. 1938) uważany jest za jednego z ojców założycieli free jazzu w Europie. Schlippenbach rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku ośmiu lat i kontynuował naukę kompozycji w Kolonii u Bernda Aloisa Zimmermanna. W 1988 roku założył Berlin Contemporary Jazz Orchestra, big band, w którym grali m.in. Willem Breuker, Paul Lovens, Misha Mengelberg, Evan Parker, Aki Takase i Kenny Wheeler. Jego energiczny i innowacyjny styl od lat 60. minionego wieku niezmiennie porusza scenę muzyki improwizowanej.

Dag Magnus Narvesen (ur. 1983) jest perkusistą i kompozytorem, który porusza się głównie w dziedzinie muzyki improwizowanej i współczesnej. Niektóre z jego bardziej znanych projektów to DAMANA, Dag Magnus Narvesen kvintett, kwintet MOVE Harri Sjöströma oraz Up and Out.

Debiutancki album Schlippenbach/Narvesen Duo Interweaving został wydany jako limitowana limitowana edycja na winylu przez Nottwo Records w 2018 roku.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.