W oranżerii – otwarte spotkanie miłośników roślin

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 27 stycznia 2019, 15:00-18:00

Pracownia Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na otarte spotkanie miłośników roślin pt. „W oranżerii".

W programie m.in. spotkanie z doświadczonym ogrodnikiem Alicją Banaś z Ogrodu Botanicznego UJ oraz z dr Marią Lankosz-Mróz z Polskiego Towarzystwa Botanicznego, a także prezentacja wybranych roślin doniczkowych, które oczekiwać będą podczas spotkania na nowych opiekunów.

Pasjonatów roślin i ogrodów zapraszamy po raz kolejny do Nowej Huty. W samym środku zimy zaglądniemy wspólnie m.in. do tropików, skąd pochodzi część lokatorów naszych domowych parapetów. Spotkanie ze specjalistami będzie również okazją do rozwiewania ogrodniczych wątpliwości oraz do rozmów z innymi pasjonatami zieleni przy ciepłej herbacie i szarlotce – a wszystko w wyjątkowej scenerii oranżerii, która na jeden dzień powstanie w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida.

Program:

  • konsultacje z ogrodnikiem Alicją Banaś z Ogrodu Botanicznego UJ (15.00-18.00),
  • wykład dr. Marii Lankosz-Mróz z Ogrodu Botanicznego UJ, członka Polskiego Towarzystwa Botanicznego, pt. Nasi zieloni współlokatorzy – skąd pochodzą, gdzie rosną i jak wyglądają w naturze (godz. 16.00),
  • prezentacja wybranych roślin doniczkowych, które oczekiwać będą na nowych opiekunów,
  • wymiana wiedzy i doświadczeń podczas rozmów przy pysznej szarlotce i herbacie.

Spotkanie w ramach projektu Ogrody Nowej Huty, realizowanego przez Pracownię Animacji Ekologicznej OKN w partnerstwie z ArcelorMittal Poland S. A.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.