Festiwal Teatrów dla Dzieci 2019

Festiwale teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 14 stycznia 2019, 11:00 - piątek, 25 stycznia 2019

Nowohuckie Centrum Kultury po raz kolejny odkryje przed młodą widownią zachwycającą i zaskakującą magię teatru! Klasyczne baśnie i współczesne opowieści, przedstawienia dla naj-najów (czyli maluchów do lat 3) i warsztaty edukacyjne – to wszystko czeka na najbardziej wymagających małych widzów podczas Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2019 (14-25 stycznia).

Uczestnicy przeżyją niesamowite przygody wraz z „dziewczynką o niewielkich rozmiarach, lecz o wielkim sercu” (Calineczka, Teatr Lalek Banialuka), sympatycznym pluszowym misiem (Miś Tymoteusz Rym Cim Ci, Teatr Lalek Rabcio) i dziewczynką posiadającą magiczny niebieski koralik (Karolcia, Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana). Czym jest odwaga, hart ducha i siła przyjaźni, przekonają się za sprawą Szewczyka Dratewki (Teatr Zagłębia w Sosnowcu i Małego Tygryska Pietrka (Teatr Lalki i Aktora Kubuś). W magiczny sposób przeniosą się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie wśród tętentu końskich kopyt i świstu szpad o sprawiedliwość walczy Zorro (Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana). Odwiedzą również Dzieci z Bullerbyn (Teatr Miejski w Gliwicach) i Akademię Pani Beksy (Teatr Lalki i Aktora Kubuś) – czyli dziewczyńską odpowiedź na Akademię Pana Kleksa! W ramach festiwalu zobaczą także spektakle edukacyjne, takie jak Karius i Baktus (Teatr Lalek Rabcio) o dwóch uciekających przed dentystą...  bakteriach i Duszek z komina (Teatr Nowy w Zabrzu), który przybliży dzieciom m.in. proste zasady utrzymania czystości czy segregacji śmieci. Z kolei maluszki będą mogły wziąć udział w kameralnych naj-najowych przedstawieniach: W siódmym niebie Teatru Sensorycznego Minimi i Bam-Bam Teatru Chrząszcz w Trzcinie.

Gotowi na teatralną przygodę?

Spektakle odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku o 11.00.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.