Goethe-Kino: „Casting”

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 24 stycznia 2019, 19:00

Vera planuje nakręcić remake słynnego filmu Fassbindera „Die bitteren Tränen der Petra von Kant“. Główną rolę, Karin Timm, chce jednak powierzyć mężczyźnie. Szukanie żeńskiej odtwórczyni roli przychodzi jej z wielkim trudem. Bez powodzenia testuje kandydatkę za kandydatką. Gerwin, aktor nie mający na swoim koncie wielu artystycznych sukcesów, przejmuje rolę aktora podrzucającego kwestie, bez wielkich nadziei na otrzymanie roli w filmie. Wkrótce jednak chce czegoś więcej niż pomaganie aktorom biorącym udział w castingu i jest gotowy na wszelkie intrygi, żeby tylko zabłysnąć w remaku. Nicolas Wackerbarth, który nakręcił „Casting“ widzi w swoim dziele wiele podobieństw do oryginalnego filmu Fassbindera. Również tu akcja krąży wokół władzy, emocji, ambicji i rozczarowań. „Casting” to film o ludziach, którzy nie spełniają oczekiwań społecznych, którzy czują się niedostatecznie dobrzy, co nie przeszkadza im w nieustannym krytykowaniu innych.

„Casting” był prezentowany w ramach zeszłorocznej edycji Tygodnia Filmu Niemieckiego. Jeśli ktoś nie zdołał obejrzeć filmu w listopadzie, ma szansę nadrobić to w tym razem w Goethe-Kino.

Film zostanie pokazany po niemiecku z niemieckimi napisami.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.