Koncepcja „buen vivir” (dobrego życia) wg Indian Asháninka

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 24 stycznia 2019, 18:00

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na spotkanie z badaczkami dr Joanną Sosnowską i dr Moniką Kujawską, poświęcone koncepcji „buen vivir” (dobrego życia) wg Indian Asháninka. Spotkanie odbędzie się w kazimierskim Ratuszu.

Podczas spotkania badaczki opowiedzą o Indianach Asháninka, zamieszkujących peruwiańską Amazonię. Skupią się na przedstawieniu ich historii, w której z determinacją przeciwstawili się europejskiej kolonizacji, przez co na wiele wieków zachowali swoją tożsamość i sposób dobrego życia (hiszp. „buen vivir”). Idea „buen vivir” obejmuje harmonię społeczności i środowiska – harmonię, w której centrum zamiast indywidualności znajdują się relacje, także relacje między ludźmi i roślinami. Dr Joanna Sosnowska i dr Monika Kujawska opowiedzą także o wiedzy Asháninka na temat roślin, sposobach gospodarowania zasobami roślinnymi, ze szczególnym uwzględnieniem ziołolecznictwa Asháninka, które mają możliwość badać na ich terytorium podczas prac terenowych nad rzeką Tambo.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.