Do dzieła

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Dzieci i rodziców, którzy w popołudniowym biegu pomiędzy przedszkolem, szkołą a domem chcieliby przez chwilę się zatrzymać i odpocząć, zapraszamy, by zrobili to z nami w muzeum. Raz w miesiącu, we wtorkowe lub czwartkowe popołudnie, spotkamy się w innej galerii przed dziełem, które stanie się inspiracją do swobodnej rozmowy. Za każdym razem wybór dzieła będzie dla uczestników niespodzianką. Ponieważ spotkania odbywać się będą w tygodniu, nie obejdzie się bez zadań domowych – nie damy zasnąć szarym komórkom.
A zatem, do dzieła!

Ważne informacje:

  • Preferowany wiek uczestników: 6-10 lat
  • Czas trwania: 16:45-17:45 (1 h)
  • Liczba miejsc w grupie jest ograniczona
  • Wymagana rezerwacja: rezerwacja@mnk.pl (czynna w dni powszednie w godz. 9.00-16.00)
  • Na każde Państwa pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynator cyklu Katarzyna Maziarz: kmaziarz@mnk.pl
  • Regulamin warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin w Muzeum Narodowym w Krakowie

Terminy i miejsca:

17.01. 2019, Gmach Główny MNK, al. 3 Maja 1, wystawa "Sytuacja się zmieniła"
Prowadzenie: Maria Masternak – absolwentka historii sztuki i edukatorka muzealna. Pracuje w Dziale Edukacji MNK, tworząc programy edukacyjne dla dzieci i rodzin. Interesuje się szeroko pojętą kulturą wizualną. Lubi i ceni ludzi oraz małe przyjemności i wielkie podróże (a każdą podróż, również tę z książką w dłoni w zaciszu domu, uważa za wielką)

5.03.2018, Gmach Główny MNK, al. 3 Maja 1, wystawa „Wyspiański. Nieznany”
Prowadzenie: Joanna Zaguła – historyczka sztuki. Pasjonuje się sztuką bizantyńską. W wolnych chwilach eksperymentuje z malarstwem i rysunkiem. Bardzo lubi zapach nowych kredek.

11.04.2018, Kamienica Szołayskich, pl. Szczepański 9, wystawa „Kraków 1900”
Prowadzenie: Jagoda Gumińska-Oleksy – absolwentka Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, w Dziale Edukacji MNK odpowiada za program dla dzieci i rodzin. Wierzy w bajki, lubi opowiadać i uwielbia podsłuchiwać, o czym mówią dzieci, kiedy rysują. Ma nadzieję, że kiedyś uda jej się wejść do wnętrz ulubionych obrazów.

7.05.2018, Gmach Główny MNK, al. 3 Maja 1, galeria „Broń i Barwa w Polsce”
Prowadzenie: Marta Wojtyś-Kipiel – historyczka i edukatorka. W Dziale Edukacji MNK tworzy program dla szkół. Projektuje i prowadzi zajęcia edukacyjne dla różnych grup odbiorców. Interesuje się dużymi i małymi aferami historycznymi. Lubi słońce, morze i ciszę.

6.06.2018, Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach, Rynek Główny 3
Prowadzenie: Filip Skowron – polonista i etnolog. Pracuje w Dziale Edukacji MNK. Lubi Józefa Czapskiego, Młodą Polskę i osoby odwiedzające muzeum. Korci go łamanie muzealnych zasad. Postawy zwiedzających i prowadzone z nimi rozmowy są elementem doktoratu, nad którym pracuje.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.