Maciej Balcar: Struś

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 12 lutego 2019, 20:00

Po Ruletce (2015) i Znakach (2017) nadchodzi czas na kolejną w planowanej serii solową płytę wokalisty kultowego zespołu Dżem Macieja Balcara. Ogólnie rzecz biorąc, jest to piąte studyjne wydawnictwo Maćka, licząc z debiutanckim albumem Czarno (1998) i reaktywującym działalność albumem Ogień i woda (2010).

Album zatytułowany Struś, którego premiera planowana jest na luty 2019 roku, będzie zawierał 10 kompozycji nagranych wspólnie ze stałym, zaprzyjaźnionym zespołem Maćka: Piotrem „Quentinem" Wojtanowskim na basie, Maćkiem Mąką na gitarach, Jankiem Gałachem na skrzypcach i Krzyśkiem „Flipperem" Krupą na instrumentach perkusyjnych.

Strusia od dwóch poprzednich albumów odróżnia zdecydowanie bardziej akustyczne brzmienie całości, nawiązujące do tras akustycznych zespołu. Nic dziwnego, skoro to właśnie wersje akustyczne poprzednich płyt Maćka cieszą się tak dużą popularnością, co niejako potwierdza niesłabnące zainteresowanie albumem Live Trax 12 (2012).

Trasa koncertowa (choć premierowa, tym razem akustyczna) odbywać się będzie w okresie 7-24 lutego 2019 i jest, jak zwykle w przypadku Maćka, ambitna; przez niemal trzy tygodnie podróżując po całej Polsce, muzycy grać będą, dzień w dzień, przekrój wszystkich poprzednich płyt Balcara przeplatany tymi najnowszymi, prosto ze Strusia.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.