FRH prezentuje: Daniel Spaleniak

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 20 lutego 2019, 20:00

Daniel Spaleniak
Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym piosenkę Daniela Back Home można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu Elementary, a Dear Love of Mine w produkcji Netflixa Ozark. Ale to nie jedyne obrazy, w których pojawiła się muzyka młodego artysty. Warto wspomnieć również o utworach Why oraz Night, które usłyszeć można w popularnym amerykańskim serialu The Path. To jedyny Polak, którego twórczość tak mocna zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych.

„Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66” – Jarek Szubrycht, „Gazeta Magnetofonowa” / „Polityka”

Daniel zagrał na takich festiwalach, jak Opener, Halfway czy Soundrive, a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

Daniel jest człowiekiem, który lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut Dreamers to jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich lat, dostrzeżone przez najważniejszych krytyków muzycznych. Drugi album Back Home ukazał się w 2016 roku, a kolejny Life Is Somewhere Else zagościł na półkach sklepowych już w marcu 2018 roku, nakładem wydawnictwa Antena Krzyku. Od dnia premiery zbiera bardzo pochlebne recenzje (m.in. w radiowej Trójce czy „Polityce”).

W lutym 2019 roku wydana będzie czwarta płyta Daniela.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.